Beslenme

 • Zeytinin ve Zeytinyağının Yararları

  Zeytin… Kilo vermek isteyenlerin gözdelerindendir… Çoğumuz, zeytinyağının yararlarını biliriz fakat zeytin; zeytinyağının kaynağı olmasına karşın onunla ilgili olarak sanki hiçbir yararı yokmuş gibi bir düşünce hasıl olmuştur. Halbuki zeytinin yararları da zeytinyağının yararları ile aynıdır.

  0 YORUM
 • Yaz Meyveleri ile Zayıflama ve Kalori

  Metabolizmayı hızlandıran meyveler sayesinde yaz aylarında da kolaylıkla kiloe verebilirsiniz. Kilo vermek isteyenler için en fazla tüketilmesi gereken yaz meyverini aşağıda bulabilirsiniz : Çilek ile Kilo Verme : Zayıflatan meyveler arasında hem antioksidan bakımından, hem de C vitamini bakımından zengin meyvelerin başında yer alan çilek, bol miktarda adiponektin hormonu içerir ki bu hormonun yağ yakıcı [...]

  0 YORUM
 • Elma Sirkeli Suyun Yararları

  Elma sirkesi suyu ile kas yapınızda çok daha kuvvetli bir hal alacaktır. Bu sayede kalp hastalıklarına yakalanma riskiniz de azalır. Ayrıca soğuk algınlığına da çok iyi gelen elma sirkesi su ve bal karışımı da günde 3 kere içildiğinde, soğuk algınlığından eser kalmadığını da kısa sürede göreceksiniz.

  0 YORUM
 • Hangi Yaşta Nasıl Beslenmeli?

  “Beslenme sağlıklı olmadıkça, sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olmak zordur” diyoruz sürekli… Peki ama sağlıklı beslenme için nelere dikkat edilmelidir? Hayatın her safhasında büyük bir gereklilik olan düzenli beslenme için de hangi yaşlarda ne yenmeli, bilinmesi gereklidir.

  0 YORUM
 • Kefir Nedir, Yararları Nelerdir?

  Sağlık açısından faydalı prebiyotiklerin yüksek miktarda bulunduğu kefir, bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip. B12 ve fosfor bakımından da oldukça zengin olan kefir, birçok besinde bulunmayan bu vitaminleri içerdiğinden ötürü de ayrı bir öneme sahiptir.

  0 YORUM
 • Formda Bir Vücut İçin Doğru Beslenme

  Düz bir karın için günlük kalori miktarınızın 3000′in altında olmaması gerekiyor çünkü yapılan araştırmalara göre düşük kalorili beslenen kişilerin obeziteye yakalanma riski, normalden 2.5 kat daha fazla.

  Günlük aldığınız kalori miktarı ile ilgili gerekli düzenlemeleri yaptıysanız, sıra geldi tüketmeniz gereken besinlere.

  0 YORUM
 • Izgaralar Kanser Sebebi mi?

  İnsanlar, hazır gıdalar ile beslenmeye başladığından beri artan kanser vak’alarının sayısı, insanların kafasında hazır gıdalarda bulunan ve ‘içindekiler’ kısmında yazmayan gizli maddelerle ilgili yeni şüphelerin ortaya çıkmasına sebep oldu.
  Öte yandan kanser yapan besinler arasında kimilerine göre ızgaralar da yer alıyor. Yalnızca hazır gıda ve katkı maddelerini kanserojen madde olarak nitelendirmeyen kimi uzmanlar, aynı zamanda çok miktarda tüketilen ızgarada pişirilen besinlerin de kanserojen etkiye sahip olduğunu belirtiyor.

  0 YORUM
 • Dengeli Beslenme Nedir Ne Değildir?

  Doğadaki hiçbir besin kaynağı, yalnız başına tüketildiğinde insan vücudununu ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu ihtiyaçların temini için dengeli beslenme şarttır. Örneğin her gün bir adet havuç, başta A vitamini ve görme yetisi olmak üzere vücuda çok büyük yarar sağlar. Fakat günde birkaç tane havuç yemek, yarar sağlamaz.

  0 YORUM