2050 Yılında Amerika’da Diyabet

Bu yazı 25 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Amerikalı doktorlara göre 2050 yılında Amerika’da herkes egzersiz yapmak zorunda kalacak! Ayrıca egzersiz için 2050 yılında Kontrol Merkezleri açılacak.

24 milyon Amerikalı şuanda şeker hastası ve egzersiz yapmıyor. Amerika araştırma ve geliştirme ekibi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda; “Amerika nüfusu gün geçtikce daha çok artacak ve diyabet hastalığı artışlarıda aynı oranda artacaktır. Bu durum Amerika için büyük bir sorun teşkil etmektedir.”

şeklinde bir sonuca ulaşmış ve diyabet uzmanı Ann Albright bu sonucu onaylamıştır. Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konusunda yaşam tarzı seçimleri geliştirmek için başarılı programlar geliştirilmelidir. Bunların yapılmadığı göz önüne alınırsa Amerika’yı resmen bir felaket beklemektedir diyebiliriz.

Diyabet hastalığı 2007 yılında, 75 altı kişilerde körlük, böbrek yetmezliği, bacaklarda yaralanma, ayak amputasyon hastalıklarını ortaya çıkartmıştır. Doğum kontrol hapları veya insülin bu konularda çok önemlidir.  Sağlıklı bir yaşam için diyet her zaman bir çözüm üretebilmektedir. Eğer sizde bir diyabet hastası iseniz ilk adımınız diyet olmalıdır. Fiziksel aktivite de önemlidir.