Elma Sirkeli Suyun Yararları

Bu yazı 10 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Elma sirkesi son derece faydalı bir içecektir. Sek olarak tüketilmesi kolay olmadığından ötürü elma sirkeli su olarka tüketilmektedir ve kilo verme başta olmak üzere birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Su ve bal ile karıştırılan elma sirkesi suyu, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tüketildiği takdirde kalıcı olarak kilo vermeye yardımcı olacaktır. Eğer kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmak ve formda bir vücuda sahip olmak istiyorsanız elma sirkesi suyu doğru tercih olacaktır.

Elma Sirkesi ve Gençleşme

Elma sirkesinin gençlik iksiri olduğunu söylesek yeridir… Tabii ki hücrelerinizi gençleştirip yaşlanmayı ertelediği için değil. Fakat kilo vermeyi sağladığı da bir gerçek… Bir de kilo verme etkinliği uzun süreli olunca elma sirkesi suyunun önemi daha da artmakta…

Biz de sizlere elma sirkesini en verimli şekilde nasıl tüketebilirsiniz, elma sirkesinin yararları nelerdir, elma sirkesi ile kilo verme gibi konulara değineceğiz.

İlk olarak düzenli olarak bal ve su ile karıştırılarak tüketildiği takdirde bedeninizin güçleneceğini bilmelisiniz. Stres ve fiziksel zorluklarla başa çıkmanız çok daha kolay bir hal alır.

Elma Sirkesi ve Güçlenme

Ayrıca elma sirkesi suyu ile kas yapınızda çok daha kuvvetli bir hal alacaktır. Bu sayede kalp hastalıklarına yakalanma riskiniz de azalır.

  • Ayrıca soğuk algınlığına da çok iyi gelen elma sirkesi su ve bal karışımı da günde 3 kere içildiğinde, soğuk algınlığından eser kalmadığını da kısa sürede göreceksiniz.
  • Nezle için de son derece ideal bir kür olan sirke bal karışımı, yine düzenli olarak tüketildiğinde rahasızlığın kısa sürede geçmesine yardımcı olacaktırç
  • Öksürük, boğaz ağrısı ve ses kısıklığı probleminiz varsa, bu kür yardımıyla bu rahatsızlıklarınızı da çözebilirsiniz.
  • Ayrıca yüksek kolesterol şikayeti olan kişiler için de çok ideal bir kürdür.