Alternatif Beslenme

Bu yazı 10 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Günlük hayatın stresi berberinde tekdüze bir yaşamı da getiriyor. Hayatlarımızdaki en küçük değişiklikler bile bizleri olumlu yönde etkiler olmuş bizlere umut aşılıyor adeta. Değişim sanki bu yüzden saçlardan başlıyor. Kuaföre gidip yeniden doğuşa geçmeyen yoktur. Yanlış bir tespit olmasa gerek bu kadar şampuan ve saç bakım ürünlerinin reklamının yapıldığı bir ortamda.

Damak tatlarında da yenilikleri aramak kimseye saçma gelmemeli bu renksiz yaşamda. Bazı yeniliklere başlamak güzel olacaktır. Belki de eşlerinize yapabileceğiniz sürprizler stresli ilişkilerden de koruyacaktır sizi.

Birkaç alternatif mönü sunmak istedik bu anlamda siz değerli okuyuculara. Akdeniz mutfağından özellikle seçmiş olduğumuz yemekler hafif olmalarının yanı sıra kolay hazırlanmaları sizler için vazgeçilmez olmaya aday gibi. Sağlıklı oluşlarından söz etmedik bile, zira Akdeniz mutfağı dendiği zaman sağlıklı besinler ilk akla gelen kelimeler oluyor.

Kaşarlı patlıcan; patlıcanların közlenerek hazırlandığı bu yemek son derece hafif ve sağlıklı, közlenerek hazırlanan patlıcanların besin değerleri hiçbir yere kaybolmayacaktır.

Ayrıca deniz ürünlerini de kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Omega3 ve omega6 en çok balıklarda bulunuyor. Sağlığınız için bu tip sürprizlere kalkışmaktan korkmayın.