Ananas Ye, Enerji Al!

Bu yazı 17 Mart 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Sağlıklı beslenme her zaman için size birçok avantaj sağlar. Daha önce de belirttiğimiz üzere düzenli ve sağlıklı beslenme gerçekleştirildiği taktirde daha uzun yaşamak mümkün. Tabii bu noktada doğal besinler tüketmenin de önemi büyük. Düzenli bir şekilde hazır gıda tüketmenin kimseye bir yararı olmayacaktır.

İşte doğal besinlerden biri olan ananasın da enerji verme gibi birçok faydası bulunmaktadır. Doğal beslenme sağlandığı taktirde daha uzun yaşama ifadesi de bu gibi besinlerin sağladığı çok sayıdaki yarardan kaynaklanmaktadır.

İçerdiği bol miktardaki lif sayesinde diyet programlarında sıkça tercih edilen ananas, son derece büyük bir enerji kaynağı ve tokluk sebebidir. Lif miktarı bol olduğundan ötürü uzun süreli tokluk hissi yaşatmasının yanı sıra, enerji verici etkisi de bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak iltihap önleyici etkiye de sahip olan ananas, antioksidan özelliği olan C vitamini de içerir. Diğer besinlerde çok az miktarda bulunan manganez bakımından da zengin olan ananas, vitamin ve mineral deposudur.

Kısacası günlük hayatta düzenli olarak ananas tüketerek enerji bakımından büyük bir depo kaynağı elde etmiş olursunuz.