Bilinçli Tüketim

Bu yazı 02 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Her gün yediğimiz onca şeyin aslında bir şekilde hesabı olduğunu ve bu hesabın verileceğini biliyor muydunuz? Pek çoğumuzun hiç düşünmeden yaptığımız yüksek kalorili mönüler günlük yaşamımızda bizleri ne kadar zor durumda bıraktığından haberiniz var mı? Bu sorulara bir cevap niteliği taşır mı bilinmez, fakat son günlerde Avrupa başta olmak üzere dünya üzerinde yaygınlaşmış bir teknik kullanılıyor.
İlk bakışta ziyadesiyle kapsamlı görünen bu tekniğin, günlük mönülerinize hiçbir müdahalesi yok! Ve en önemlisi ne isterseniz yiyebileceğiniz bir erken koruma sistemi kuruyor size bu teknik.

Yiyeceklerinizin kaç kalori içerdiğini, bu içerdikleri kalorilerin günlük kalori ihtiyacınızın ne kadarını karşılayabildiğini bilmeniz size kuşkusuz büyük avantaj sağlayacaktır. Bu erken koruma sistemi sizlere büyük avantaj sağlayacaktır kuşkusuz. Artık tükettiğimiz her ürünün kalori cetveli üzerinde bulunuyor.

Ne yediğimizi biliyoruz fakat bize düşen ne kadar yiyeceğimize karar vermek. Bu, kuşkusuz bizlerin elinde, hiç düşünmeden tükettiğimiz besinlerin, bizler ile dost olduğu unutulmamalı. Sağlıklı beslenmenin yanında, bilinçli beslenmenin ne kadar önemli olduğu, bu şekilde gözler önüne serilmiş gibi görünüyor.

Benzer yazı bulunmamaktadır.