HCG ile Zayıflama

Bu yazı 22 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak için o kadar yöntem var ki… Özellikle son dönemde bir çok sıra dışı yöntem türedi zayıflama ile ilgili olarak. Bazıları ile ilgili yapılan araştırmalar; çeşitli zayıflama ürünlerinin sağlık açısından büyük tehdit oluşturduğunu gösterse de, tüketiciler bu araştırmalara dikkat etmemekle kalmayıp, ne olduğu belirsiz ilaçlara rağbet etme konusunda son derece ısrarcı bir tutum sergilemekte…

Şimdi de yeni bir yöntem çıktı. HCG ile zayıflamak… Damla ve sprey olarak satışa sunulan HCG ne derece güvenli henüz net olarak bilinmemekte. Fakat doktorlar, HCG ve benzeri ürünleri kullanmaya başlamadan önce iyi araştırma yapılmasını gerektiği hususunda kullanıcıları uyardı.

Doktorlar, HCG’nin bilinen herhangi bir zayıflama etkisi bulunmadığını belirterek ileride de çeşitli sağlık sorunları oluşabileceğini söyledi.

Bir kısım uzmanlar ise, HCG zayıflatıcı etkiye sahip olsaydı hamile bayanlar manken gibi olurlardı diyor. Çünkü HCG, hamilelik esnasında salgılanan bir hormon. Metabozlizma hızını ayarladığı söylentisi ile satışa sunulan cihaz tiroid bezinin fazla çalışmasına sebep oluyor. Kısa sürede kilo verdirse de uzun vadede kas ve kemik sağlığını olumsuz olarak etkiliyor.