Kalori Yakmak İçin Öneriler

Bu yazı 19 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kalori yakmak, aslında kalori ve beslenme ile ilgili en önemli ve en zor hususlardan biridir. Çünkü yenilen yiyeceklerin yakılması herkes için kolay değildir.

Kalori yakmak için ne tür yollar izlenmeli?

Kolay bir şekilde kalori yakmak için yapılması gerekenler neler? Günlük yaşamda kalori yakmak için ekstra çabaya gerek var mı?

Kalori yakmak için gün içerisinde ekstra hareketler yapmanıza gerek yok aslında. Sadece biraz hareketli olmayla dahi yüksek oranda kalori yakabilirsiniz. Örneğin arkadaşınızı ziyarete gidecekseniz, yürüyüş mesafesi ile yarım saat, hatta bir saat de sürse, yürüyerek gitmek büyük fayda sağlayacaktır.

Yürüyüş, en ideal kalori yakma yollarından biridir. Bir diğer yöntem de sürekli hareket halinde olmak diyebiliriz. Yani otururken, bilgisayar kullarınken dahi el ve ayak parmaklarınızı hareket ettirmeniz dahi kalori yakmaya yardımcı öğelerdir.

Aslında küçük gibi görünen hamlelerin, kalori yakmak isteyenler için uzun vadede büyük yardımı olmaktadır. Bu yüzden kalori yakmak istiyorsanız, bu tarz küçük görünen etkinliklere büyük özen gösterin.

Ayrıca sık ve hafif yemekler yemek de kalori yakmak isteyenler için güzel bir yardımcı öğe olacaktır.

Gün içerisinde sık sık tüketeceğiniz yoğurt, salatalık, meyve gibi besinler hem kalori değerleri düşük hem de oldukça faydalıdır.

Benzer yazı bulunmamaktadır.