Kilo Verme Önerileri 101

Bu yazı 29 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Bir önceki yazımızda, kilo verme önerileri yazıdizisi yayımlayacağımızı belirtmiştik… Sözü fazla uzatmadan, kolay kilo verme yöntemleri ve “daha rahat kalori yakma nasıl olabilir?” gibi konu ve sorulara değinmeye devam ediyoruz… İşte size kilo vermek için dikkate alabileceğiniz birkaç öneri:

  • Esteklik ve hareketliliğinizi artırın. Her fırsatta mümkün mertebe fazla hareket edin. Çünkü hızlı ve fazla hareket ederek metabolizmanızın hızlanmasını ve kalori yakma etkinliğini artırabilirsiniz.
  • Kilolarınızın suçunu yaşınıza atmayın; sorumluluk sahibi olun. Çünkü yaşlanma, kilo almak demek değildir. Kilo vermek de yaşlılıkta olmak zorunda değildir. Bu zorunluluktan kurtulmak için yediğiniz içtiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.
  • Tartılarla yatıp kalkmayın! Rejim esnasında sürekli olarak tartılarla samimi olmak, bağımlılık yaratabilir ve bu da ilerleyen zamanlarda psikolojik bir hâl alabilir.
  • Diyetiniz size özel olsun! Her yerde; internette, gazete kağıtlarında, kitap ve dergilerde binlerce diyet listesi bulabilirsiniz fakat hiçbiri tam anlamıyla size özel değildir. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir uzmandan yardım alarak kendinize özgü diyet ve egzersiz programı oluşturun. Aldığınız verimin artığını mutlaka farkedeceksiniz.