Kilo Verme Önerileri 102

Bu yazı 29 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kolay kilo verme önerileri yazıdizimize kaldığımız yerden devam ediyoruz… Bu yazıdizisini takip ederek diyetten aldığınız verimi artırabilirsiniz. Eskiye oranla çok daha verimli bir kilo verme programı uyguladığınızı siz de farkedeceksiniz:

  • Hedefinizi belirleyin. İlk hedefinizi uçuk bir yer olarak seçmeyin. Kademe kademe artacak şekilde belirlediğiniz hedefler, her basamağa çıktığınızda bir seviye daha artırın. İlk olarak yüksek hedef belirlemeniz hem motive olmanızı engeller, hem de ulaşamadığınız takdirde büyük hayalkırılığı yaşamanıza sebep olur. Fakat belirlediğiniz küçük hedeflere her ulaştığınızda daha bir motive olacaksınız.
  • Hedefinizle ilgili görsellere ağırlık verin! Örneğin güzel bir bluz alın. Onu giyeceğiniz günün de geleceğini düşünerek yakacağınızı kalori miktarını aklınızdan çıkarmayın. Ve gerektiği kadar kalori yaktığınızda sonunda o elbiseyi giyebileceksiniz. İşte o anın hazzını bir daha hiç unutmayacaksınız. Her diyet yapışınızda, başarınızın simgesi olarak aklınızda yer edecek.
  • Planlı ve programlı olun; stratejinizi belirleyin. Az yiyip az hareket etme yahut çok yiyip çok hareket etme gibi farklı alternatifler üzerinde durarak strateji seçin.