Kilo Verme Önerileri 103

Bu yazı 02 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo verme önerileri ile ilgili yazıdizimize kaldığımız yerden devam ediyoruz… Kilo vermek istiyorsanız ve nasıl olacağına dair yol gösterici bir rehberiniz yoksa, rehberiniz biz olalım. Yazının devamında, kolay kalori yakma önerileri ile ilgili çeşitli ipuçları bulacaksınız…

Farklı yemeklerle beslenin. Dünya mutfağından faydalanarak uygulayacağınız bir diyet programı sayesinde, farklı lezzetler aracılığı ile vücudunuzu kalori yakma etkinliğini artırabilirsiniz.
İşlenmiş gıdalar ve yapay tatlandırıcılardan ziyade doğal ve taze gıdalarla beslenin. Tatlandırıcı içeren gıdalardaki kimyasallardan ötürü bağışıklık sisteminizin olumsuz etkilenmesine izin vermeyin.
Güne mutlaka kahvaltı ile başlayın. Kahvalatı etmediğiniz her gün, sizi şişmanlığa daha çok yaklaştırır.
Yiyeceklerinizin zamanlarını belirleyin. Yani bazı yiyecekleri belli günlerde yiyin. Örneğin, resmi tatillerde makarna, film izlerken patlamış mısır… Fakat bu besinleri seçerken yüksek kalorili olmalarına önem gösterin. Ayrıca belirlediğiniz tarihlerin de “iki günde bir” gibi sık aralıklar olmamasına…
Yemekleri mutfakta değil de salon yahut oturma odasında yiyin. Unuttuğunuz birşeyi almaya giderken, yahut sofrayı hazırlarken mutfağa gidip gelmek bile kalori yakma hususunda yardımcı olacaktır.