Kilo Verme Önerileri 106

Bu yazı 03 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Rejim yapıyor, yahut yapmayı düşünüyorsanız yayımladığımız kilo verme önerileri yazıdizisi sayesinde çok daha kolay bir biçimde kalori yakma etkinliğinizi artırabileceğinizi tekrar belirterek, öneriler kısmına tekrar dönüyoruz:
Canınız birşeyler yemek istedi ve kendinizi ne olduğunu anlamadan dolabın önünde mi buldunuz? Kapağı hiç açmayın! Kendinize hâkim olun! Elinize okuyacak birşeyler alın ve on beş dakika sonra hâlen aynı duygu hakimse bedeninize, o zaman yiyin.
Hayalgücünüzü çalıştırın. Çok yediğinizi, bunun sonunda da şişmanladığınızı düşünün… İşe yaramıyor mu? O zaman güzel ve lezzetli bir yemek yediğinizi düşünün ve bununla yetinmeye çalışın.
Canınız çok sevdiğiniz bir yiyeceği mi çekti? O zaman bir bardak su için ve yarın o yiyeceği yiyeceğinizi düşünün. Muhtemelen yarın olduğunda sözününüzü de yiyeceği de unutacaksınız.
Disiplinli ve yeri geldiğinde acımasız olun. Tabii sadece kendinize karşı… 3-4 çocuklu çalışan bir anne dahi egzersiz için zaman bulabiliyorsa, sizin de bulabileceğinizi unutmayın ve bu konudaki tavrınızı net bir şekilde ortaya koyun. Bedeninizin esiri olmayın!

Benzer yazı bulunmamaktadır.