Kilo Verme Önündeki Engeller

Bu yazı 27 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kalori yakma, aslında pek zor olmasa da dünya genelindeki sağlıksız beslenen kişi sayısı dikkate alındığında, “fazla kalori yakma aslında çok da kolay değil” de denilebilir herhalde. Zira insanlar kolay yaşamaya alıştıklarından ötürü karşılarına çıkan zorluklar karşısında geri adım atmaya son derece meyillidirler.

Rahat rahat, dilediğince beslenmek ve sınır tanımadan yiyip içmek varken kim sınırlar olmasını ister ki? İşte sınırları kendileri belirlemek, hatta sınır olmamasını isteyen kişi sayısının çokluğundan ötürü şu anda obezite, en büyük rahatsızlıklardan biri haline geldi. Kilo vermek isteyenlerin sayısı günden güne artarken, sağlıklı beslenen kişi sayısı da o oranda azalmaktadır.

Herkes kilo vermek istemesine karşın aldığı kaloriler konusunda gerekli özeni gösterenlerin sayısı son derece kısıtlıdır. Bu durum da doğal olarak oturduğu yerden zayıflama düşüncesinin doğmasına sebep olmuştur. Birçok fırsatçı, çeşitli haplar yardımı ile, yeme içmede herhangi bir kısıtlama olmaksızın kalori yakmanın mümkün olduğunu belirterek ürünlerini pazarlamanın yollarını arar olmuştur. Bu da birçok su-i istimaller doğurmuştur.

Benzer yazı bulunmamaktadır.