Kilo Verme Yöntemleri

Bu yazı 27 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo verme için aslında birçok yöntem vardır. Formda bir vücuda sahip olmak, fazla kilolarınızdan kurtulmak için tükettiğiniz gıdaların kaç kalori içerdiklerini bilmeniz gerekir ilk olarak. Sonrasında günlük kalori ihtiyacı ile ilgili bilgi sahibi olmak ve bu bilgilerin takibini yapmak yeterli olacaktır. Fakat bu işlemler birçok kişi için ağırdır; herkes kolaylıkla yapamaz… Kimine göre bu işlemler için gerekli takibi yapmak zordur, kimine göre ise uygulama noktasında yüksek disiplin gerekmesi…

Her iki durumda da bir kısım insanlar, kilo verme ya da kalori yakma için gerekli özveriyi gösteremez. Sonuç olarak sağlıksız bir vücuda sahip olurlar. Özellikle fast food kültürünün yayılıp gelişmesi sonucu düzensiz beslenme büyük bir hızlar artmış, obezite son derece yüksek riskler ihtiva eden bir hastalık haline gelmiştir.

Obezite bu denli büyük bir hızla büyürken karşı hamle olarak çok da bir şey yapılmamaktadır. Çeşitli sağlık kuruluşları tarafından paneller düzenleniyor ve halk bilinçlendirilmeye çalışıyor olsa da bunlar son derece kısıtlı kalıyor.

Benzer yazı bulunmamaktadır.