Kilo Vermek İçin Davranış Değişikliği Şart

Bu yazı 22 Mart 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo vermek istiyorsanız fazla kilolarınız vardır ve diyet yapmanız gerekiyordur. Peki bu fazla kiloları almanızın sebebi ne? Tabii ki yeme alışkanlıkları, beslenme şekli ve davranış biçiminiz.. Bunlar değişmedikçe kilo vermek imkansızdır… Bir diyete başlamak değildir önemli olan, davranış değişikliği konusunda sıkıntı yaşamadan, eski alışkanlıkları bir kenara bırakıp diyette sürekliliği sağlamaktır esas olan.

Çok fazla yemek yiyorsanız, hızlı yemek yiyorsanız, çiğnemeye gerekli önemi vermeyip az çiğniyorsanız, lokmalarınız büyükse, az su içiyorsanız, günlük yemek öğünlerine dikkat etmeyip öğün atlıyorsanız, televizyon ya da bilgisayar başında yemek yiyorsanız, atıştırmayı seviyorsanız, yemek esnasında çatal kaşığı elden düşürmüyorsanız, ne kadar diyet yaparsanız yapın %100 verimli bir diyet programı gerçekleştiremez, dolayısı ile tam anlamıyla verebileceğiniz kadar kilo veremezsiniz.

Verimli bir zayıflama için yukarıdaki hususlarda özenli olmanız son derece önemlidir. Kilo vermek istiyorsanız öncelikle davranış değişikliği ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi son derece önemlidir çünkü şişmanlık sebepleri içerisinde en önemliler bunlardır. Aşıldıkları taktirde ise kilo vermek çok daha kolay olacaktır.