Neden Kilo Vermelisiniz 101

Bu yazı 29 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo vermek, kalori yakmak, düzenli ve aşırı olmadığı sürece normaldir. Uygulanacak çeşitli diyetlere dahi gerek kalmadan bazı konularda özen göstererek zayıflamak zor değil. Sağlıklı kalori yakma sonucu verilen kilo haftalık 0.5 – 2 kg arası olduğu sürece normaldir. Fakat bu oran aşıldığında, sağlık sorunları yaşama ihtimaliniz artar. Bu yazı ve sonraki yazılarımızda takip edeceğiniz zayıflama önerileri sayesinde daha kolay kalori yakabileceksiniz…
En önemli konu inançtır. Kendinize inanıp güvenmeniz son derece önemlidir. Daha önceki diyetlerinizle kalori yakmış, fakat erittiğiniz kiloları tekrar geri almış olabilirsiniz. Hatta başarısız diyet tecrübeleri yaşamış da olabilirsiniz fakat kendinize inanıyorsanız, başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok.
Hayatınızda çeşitli değişiklikler yapın. Saç boyama, yeni bir elbise alma ve sair eylemlerle, daha önceden istediğiniz fakat yapamadığınız şeyler yaparak kalori yakma konusuna olan bağlılığınızı artırabilirsiniz.
Sürekli olarak şişman olacağınızı düşünmekten vazgeçin! Fazla kilo, sizin kaderiniz değil… Görününüşünüzü değiştirmek elinizde, kalori yakarak kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yeter ki isteyin ve güçlü olun!
Kilo vermek sadece estetik bir tercih değildir; farkına varın. Kilo vererek birçok hastalıktan da kurtulabilirsiniz. Çünkü aşırı kilolar şeker, tansiyon ve kalp hastalıkları başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Benzer yazı bulunmamaktadır.