Öğle Yemeği ve Kalori Yakma

Bu yazı 28 Ocak 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kalori yakma için gün içerisindeki öğünleri düzenlemek dahi büyük oranda yardımcı olacaktır. Bir önceki yazımızda; kahvaltı öğünü ile ilgili öneriler vermiştik ve bu küçük değişiklikler sayesinde kalori yakabileceğinizi, kısa sürede kilo verebileceğinizi belirtmiştik. Örneğin öğle yemeğinde ton balığı ile birşeyler atıştırmak istediniz…

Bunu yüksek kalori alacağınız şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi, düşük kalori alarak da halledebilirsiniz. Nasıl mı? Ton balıklı veya tavuklu salata yiyecekseniz, limon, zeytinyağı ve sirke ilavesi ile hazırlayabilirsiniz. Mayonez kullanmamak yararınıza olacaktır fakat illa kullanacaksanız light olanını tercih etmelisiniz.

Sandviçinize koyduğunuz peynir yahut ızgara eti azaltın, bunların yerine sebzeleri tercih edin çünkü sebeler çok düşük kalori içerir. Hatta peynir yerine marul, domates, salata gibi sebzeler kullanmak yararınıza olacaktır. Salatalarda peynir kullanacaksanız, düşük kalori içeren lor peynirlerini tercih edin. İşte sadece bu birkaç öneri sayesinde dahi düşük kalori alacağınızdan ötürü aşırı kilo almayacaksınız. Kilo vermek için diyet yapmayıp egzersiz yapmanıza gerek kalmayacak. Bu sayede hem baştan sağlıklı bir şekilde beslenmiş olacaksınız, hem de düzensiz beslenme dolayısıyla kilo vermek için uğraşmanıza gerek kalmayacak.