Pancar ile Zayıflama

Bu yazı 17 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

“Bitkisel zayıflama yöntemleri her zaman için ilaçlardan daha doğru bir tercihtir” diyoruz sürekli. İşte pancar da bir bitkisel zayıflama yöntemidir. Pancar tüketimini doğru miktara ayarladığınızda kilo vermek için çok fazla şey yapmanıza gerek kalmayacak. Zira pancar, karaciğer ve böbrek üstündeki ödemleri atmaya yardımcı etkisi olan güçlü bir besindir. Hem ödem atıcıdır, hem de idrar sökücüdür. Pancar bitkisindeki özel bir demir bileşiği sayesinde kandaki yağ hücreleri yıkıma uğrar ve vücuttan atılır.

Pancar kökünde ise bölgesel yağların eritilmesinde kullanılan klor bileşikleri vardır. Bu klor içerikleri ile de bölgesel yağ kütleleri parçalanır ve lenf sistemi yolu ile vücuttan atılmasına ivme kazandırır. Bu özellikleri dikkate alındığında pancar için zayıflamaya yardımcı bitkisel besinler içerisinde yer alır demek yanlış olmaz.

Kısacası doğal yoldan zayıflama önerileri sağlık açısından herhangi bir risk içermediğinden ötürü normal zayıflama yöntemlerine nazaran çok daha düşük riskli ve çok daha sağlıklı bir yöntemdir. Belki tüm diyetler size uymayabilir fakat bitkilerin yararı herkesi kapsayacak şekilde olduğundan ötürü seçiciliğe de gerek kalmamaktadır.