Salatalık ile Zayıflama

Bu yazı 17 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak için cerrahi yöntemler, diyet çözümleri yahut egzersiz gibi farklı alternatifler mevcuttur. Aynı zamanda zayıflamak için bitkisel çözüm önerileri de mevcuttur ve bu yöntemler sağlık açısından herhangi bir risk faktörü içermemektedir. Sebebine gelecek olursak… Bildiğiniz gibi diyetler her bünyede farklı etkilere sebeo olabilmektedir. Çünkü kimi diyetler karbonhidrat yönünden fakirdir fakat bazıları yüksek karbonhidrat alma ihtiyacı duyarlar. Bu tarz diyetler her bünyede işe yaramamaktır. Fakat bitkisel besinler öyle değildir… Etkileri bellidir ve her bünyede aynıdır.

Lif oranı yüksek besinler tüketildiğinde, uzun süreli tokluk hissi sağlanır. Tüketilen lifli besinler bitkisel olduğu taktirde, hem yararlarını sağlama, hem de zarar vermeme noktasında insan vücuduna fayda teşkil ettiğinden, zayıflamak için tercih edilmesi gereken doğal yöntemlerdendir…

Salatalık da hem lifli olması, hem de doğal olması yönünden zayıflamak için tercih edilebileceği ideal besinlerden biridir. Yüksek miktarda kükürt ve silikon içeren salatalık, ürik asidin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Ürik asit atımı esnasında yağ asidi de taşındığından ötürü kilo vermek isteyenler için son derece yararlı bir besindir salatalık.