Terlemeden Kilo Verme 108

Bu yazı 10 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

  • Ev işleri esnasında mümkün olduğunca hareket edin : Ev işleri her bayanın en çok ilgilendiği meşgalelerdendir… Eğer siz de ev işleri için uğraşıyorsanız, bunu zayıflamak için kullanabilirsiniz. Zayıflamak, sadece diyet yahut egzersiz ile olmaz. İlla spor yapmanız da gerekmez… Ev işleri esnasında biraz daha hareketli davranarak kalori yakma etkinliğinizi artırabilir, bu sayede daha fazla kilo verebilirsiniz.
  • Yüksek lif, düşük nişastalı besinler tüketin : Yüksek lifli besinlerin yararlarına dair yazılar yazdık daha önce… Nişastanın zararları ile ilgili de… Bu sebepten ötürü tükettiğiniz gıdaların nişasta oranının düşük olmasına dikkat edin.
  • Bilgisayar ve televizyon başında saatler harcamayın : Bilgisayar ve televizyon gözlere zarar vermektedir. Tabii ki mesela bu değil… Başında geçirdiğiniz saatler boyunca hareketsiz kalacağınız için kalori yakma etkinliğinizde azalma görülür. Zayıflama hızınız düşer.
  • Yağsız veya yarım yağlı süt ürünleri tercih edin : Süt ürünleri en çok tüketilen besinler içerisinde yer alır. Bu sebepten ötürü mümkün olduğunca yağsız süt ürünleri kullanmakta yarar var.
  • Cinsel ilişkiye önem verin : Cinsel ilişki sayesinde gün içerisinde yaktığınız kalori miktarını çok üst seviyelere çıkarabilir, zayıflama hızınızı bu şekilde artırabilirsiniz.

Terlemeden kilo verme yazı dizimizin burada sonuna geldik. Farklı zayıflama önerileri ile başka bir yazıda birlikte olmak dileği ile…