Terlemeden Kilo Verme 101

Bu yazı 08 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Estetik kaygılardan ötürü kilo vermek isteyenler olsun, sağlık sorunları yaşadığından ötürü zayıflamak isteyenler olsun hepsinin ortak bir düşüncesi vardır:”Zahmetsiz bir şekilde kilo vermek” veya “Daha az uğraş ile kilo vermek”. Bunun sırrı da yüksek miktarda kalori yakmak ve düşük kalori ile beslenmektir. Düşük kalori ile beslenmek, kalori cetvelleri ve düzenli beslenme programları yardımı ile mümkündür. Peki kalori yakma miktarını artırmak için neler yapılmalıdır? Fazla efor sarfetmeden, terlemeden kalori yakma ve kilo verme yolları ile ilgili bir yazı dizisi hazırladık sizler için. İlk olan bu yazıda başlayacağımız önerileri sonraki yazılarda da düzenli olarak devam edeceğiz:

  • D vitamini almak : D vitamini tüketimi fazla olan kişilerde daha yüksek hızda kalori yakıldığı ve kilo verildiği gözlenmektedir.
  • Kahve içmek : Kahvedeki kafein, daha hızlı kalori yakmaya sebep oluyor.
  • Düzenli ve yeterli uyumak : 4 saatten az uyumak metabolizmayı yavaşlatıp kilo vermeyi engelleyici etki gösteriyor.
  • İşlerini kendi başına halletmek : Yemeğinizi kendiniz pişirip, ev işlerinizi kendiniz yaptığınız taktirde harcayacağınız enerji artar. Doğal olarak kalori yakma etkinliğiniz de artar.