Terlemeden Kilo Verme 102

Bu yazı 08 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo vermek için diyetler en akılcı ve en etkin çözümler olabilir. Fakat gün boyu diyet yapmak için yeterli zamanınız ve esnekliğiniz yoksa birkaç ufak değişiklik yardımı ile kilo verme hızınızı artırabilir, beslenme programınızda değişiklikler yapmamanıza rağmen kalori yakma hızınızı daha yukarıya taşıyabilirsiniz. Bu amaçla hazırladığımız yazı dizimiz aracılığı ile terlemeden kilo verme önerilerinin 2. kısmına devam ediyoruz:

  • Öğün sayısınız artırın : Günlük yiyeceğiniz yemek miktarını daha fazla öğüne bölerek sık beslenme sayesinde tokluk hissinin uzun süreli olmasını sağlayabilir, çiğneme miktarınız artacağından daha uzun süreli tokluk hissi yaşayabilirsiniz.
  • Tempolu yürüyün : Yürüyüşlerinizi tempolu bir şekilde gerçekleştirerek metabolizma hızınızı artırarak kalori yakma etkinliğinizi yüksek seviyelere taşıyabilirsiniz.
  • Daha fazla gülün : Yapılan araştırmalara göre gülmek dahi gün içerisinde kalori yakmak için yardımcı bir araç.
  • Kahvaltı öğününü kesinlikle ihmal etmeyin : Kahvaltı günün en önemli öğünü ve diyetin kalan kısmında dayanıklılığınızı sağlamanız açısından iyi bir yardımcıdır.
  • Her buluşmaya 5 dakika önce gidin : Her yere 5 dakika önce giderek 5 dakikayı yürüyüş için ayırmanız, her işi 5 dakik önce bitirerek yürüyüş yapmanız gün içerisinde çok miktarda kalori yakmanıza sebep olacaktır.