Terlemeden Kilo Verme 103

Bu yazı 08 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Terlemeden kilo verme yazılarımızın 3. ile devam ediyoruz… Gün içerisinde aşağıda vereceğimiz örneklerde olduğu gibi yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde daha hızlı  bir şekilde kilo verip zayıflama etkinliğinizi artırdığınızı siz de fark edeceksiniz:

  • Lifli besin tüketimini artırın : Lifli besinler tükettiğiniz taktirde tokluk hissiniz uzun süreli olur. Karnınız tokken yemek yemek istemeyeceğinizden ötürü daha az kalori tüketmiş olursunuz.
  • Geç saatlerde yemek yemeyin : Geç saatlerde yediğiniz yemeklerin sonrasında genellikle uyku faslı yer alacağından ötürü yedikleriniz yağ olarak depo edilir. Bu da fazladan yakılması gereken birçok kalori anlamına gelmektedir. O yüzden beslenme programınızın düzenli olması gerekir.
  • Bol su için : Su, toksinlerin atılması için en büyük yardımcıdır. Günlük 8 bardak su içmek metabolizma hızını üst seviyeye çekerek kalori yakma etkinliğini artırır. Unutmayın; su tüketmeyen organizmalarda metabolizma hızı düşer, kalori yakma etkinliği azalır.
  • Şekerden uzak durun : Şekerdeki kalori miktarının yüksek olduğunu bilmeyen yok… Yakmamızı gerektirecek miktarda kalori almanın zararlarını biliyorsunuz… O yüzden şekere dikkat!
  • Akşam yemeğiniz hafif olsun : Akşam yemeğinizin hafif olması hem bir önceki yazıda anlattığımız rahat ve uzun bir uyku için kolaylık sağlayacak, hem de düşük kalorili beslenme sağlayacağından kilo verme içi dikkate alınması gereken bir öneridir.