Terlemeden Kilo Verme 104

Bu yazı 08 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Uzun bir aradan sonra yeniden başladığımız yazı dizisi furyamız olan Terlemeden Kilo Verme yöntemlerine devam ediyoruz. Önceki yazılarımızda da değindiğimiz gibi kilo vermek için sürekli terlemeye, gün boyu koşmaya gerek yok. Aşağıdaki önerileri dikkate alarak, beslenme düzeninize de dikkat ettiğiniz taktirde arzu ettiğiniz oranda zayıflamak zor değil:

  • Çanta taşıdığınız omzu sürekli değiştirin : “Çanta taşıdığım omzumu değiştirmek ne işime yarayacak ki?” diye küçümsemeyin. Her 5 dakikada bir yaptığınız taktirde omuz kaslarınızı çalıştıracaksınız. Unutmayın; damlaya damlaya göl olur!
  • Hareketli müzikler dinleyin : Haretketli müzik dinlemek direkt olarak kilo vermeyi sağlamaz tabii ki. Müzik dinlerken eşlik etmeniz, tempoya ayak uydurarak küçük hareketlerle de olsa dans etmeniz yaktığınız kalori miktarında büyük artışlara sebep olacaktır orta ve uzun vadede…
  • Yemeklerinizi kendiniz yapın : Yemeklerinizi hiç kimse sizin kadar özenerek yapmaz. İnsan ne kadar özensiz de olsa, yiyeceği yemeğin üzerine titrer. Zararlı olabileceğini düşündüğü maddeleri kullanmaz. Fakat herkes sizin kadar titiz olmayabilir. Normalde yemediğiniz şeyleri yemek pişirirken kullanmış olabilir.