Terlemeden Kilo Verme 105

Bu yazı 08 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo vermek için diyet yapmak istemiyorum!” diyenlerden misiniz? O zaman sesimize kulak verin… Beslenme düzeninizde ufak değişiklikler yaparak, günlük yaşam tarzınızıda makul ölçülerde değiştirerek, terlemeden kilo verme imkanına sahip olabilirsiniz. Diyetler zor geliyor, egzersizler de bedeninizi bitkin düşürüyorsa bu önerilere mutlaka bir göz atın:

  • Zaman çizelgesi kullanın : Her gün için yakacağınız kalori miktarını ve vermeyi düşündüğünüz kiloları belirleyin, görebileceğiniz bir yere asın, yahut yanınızda taşıyın. Bunun kontrolünü de sürekli yapın.
  • Çalışma esnasında yemek yemeyin : İş esnasında yemek yemek, çok fazla yemek anlamına geleceğinden ötürü alacağınız kalori miktarını tahmin edemeyeceğiniz ölçülerde artırır. Dolayısıyla yakmanız gereken kalori miktarı da artar ve zayıflama ihtimalinizi azaltmış olursunuz.
  • Sağlıklı atıştırıcılar bulundurun : Yanınızda düşük kalorili, sağlıklı atıştırıcılar bulundurduğunuz taktirde, olmadık bir anda karnınız acıktığında marketlerden abur cubur almayarak hazır gıda tüketiminizi azaltmış olursunuz. Bu sayede hazır gıdalardaki yüksek şeker oranından ve muhtevası bilinmeyen zararlı kimyasallardan korunmuş olursunuz.
  • Stresten uzak durun : Stres, yemek yeme miktarını artıracağından ötürü aldığınız kalori miktarı artar. Alacağınız kalori artacağından tükettiğiniz besinlere daha fazla dikkat etmeniz ve daha fazla egzersiz yapıp düşük kalorili besinler ile beslenmeniz gerekir.