Terlemeden Kilo Verme 107

Bu yazı 09 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Terlemeden kilo verme yöntemleri ile ilgili öneriler vermeye devam ediyoruz. Günlük hayatınızda aşağıdakilere benzer küçük değişiklikler yaparak yorulmadan kilo vermeniz mümkün:

  • Bol bol lif tüketin : Lifli gıdaları tükettiğiniz taktirde gün boyu tokluk hissini duyduğunuz saatlerde artış gözlenir. Daha uzun süre tokluk hissi yaşayacağınız için yemek yeme ihtiyacınız azalır ve daha düşük kalori ile beslenmiş olursunuz. Zayıflamak daha kolay olur…
  • Hindistan cevizi yağı kullanın : Kalorilerin yakılması hususunda yardımcı olan hindistan cevizi yağı, sıvıyağa oranla oldukça faydalı bir yağdır.
  • Oolong çayı için : Oolong çayı, bitkisel bir çaydır. Aynı zamanda zayıflamak isteyenlere oldukça yararlı bir içecektir.
  • Arabada yemek yemeyin : Araç içerisinde yediğiniz yemekleri sınırlandırmak zordur. Düşüncesizce araç içerisinde yemek yiyerek zayıflama işini zorlaştırmaktan başka birşey yapmış olmazsınız.
  • Alkol tüketimini bırakın : Alkol, sadece zayıflama yönünde oluşturduğu engeller açısından değil, bir çok açıdan en zararlı maddedir. Ayrıca yüksek kalori içerdiğinden zayıflama önündeki en büyük engellerden biridir. Zayıflamak istiyorsanız alkol gibi zararlı alışkanlıkları muhakkak terketmelisiniz. Bu, zayıflamayı kolaylaştıracaktır.