Wu Long Çayı ile Zayıflama

Bu yazı 05 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Yaklaşık 6-7 ay kadar önce Amerika’lı ünlü programcı Oprah Winfrey’in programı aracılığı ile tanınan Wu Long çayı, ayda 10 kilo vermeye yardımcı olduğu iddiası ile oldukça büyük oranda bir popülerlik yakaladı.
B12 vitamini açısından son derece zengin olan Wu Long çayı ile zayıflamak için tabii ki sadece içmek yeterli olmaz. Aynı zamanda tüketilen besinler ve beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli, doğru beslenme metodları ile ilgili fikir sahibi olunarak bu düzenin yaşama entegre edilmesi gerekir. Ayrıca güçlü antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma belirtilerini de geciktirdiği belirtilen Wu Long çayı farklı birçok madde içermektedir. Yeşil çayda da bulunan polifenol maddesi sayesinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır.
Fakat belirttiğimiz üzere bu tür zayıflama çayları yahut doğal zayıflama yöntemleri tek başlarına bir işe yaramaz. Düzenli beslenme programları da takip edilerek zayıflamaya yardımcı besinler amaçları doğrultusunda “yardımcı” olarak kullanılmalıdır. Aksi taktirde zayıflama çaylarını yalnız başlarına tükettiğinizde zayıflayacağınızı ummak, hayal kırıklığına uğramanıza sebep olacaktır. Ek olarak bu tarz ürünlere fazla bel bağlamadan beslenme düzeninizden zararlı olanları çıkarmanız daha doğru olacaktır.

Benzer yazı bulunmamaktadır.