Zayıflamak İçin Egzersiz Desteği

Bu yazı 14 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak için sadece diyetisyene gitmek yediğine içtiğine dikkat etmek, yeterli gibi görünse de zayıflama sürecini kısaltma adına ve daha fit bir görünüme kavuşma adına egzersiz desteğiyle diyetlerinize yardımcı olabilirsiniz.

Özellikle bel, göbek ve basen bölgelerindeki kalınlaşmayı egzersizlerle tıbbi müdahalelere gerek duymadan inceltmek sizleri kesinlikle memnun edecektir. Yediklerinize hazırladığınız bir diyet listesiyle karar verdikten sonra egzersizlere de başlayabilirsiniz.

Öncelikle koşmak ısınma için yeterli olacaktır. Yaklaşık 20 dk. koşmak, daha önce spor yapmadıysanız sizler için yeterli olacaktır.  Açma ve germe hareketlerinden sonra dümdüz bir karın için egzersizlere başlayabilirsiniz. Mekikten daha kolay bir önerimiz var bunun için: sırt üstü uzanın ellerinizi başınızın altına alın ve dizlerinizi karnınıza doğru çekin bu şekilde boynunuzu ve dizlerinizi içeri çekerek karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Özellikle bel bölgesinden zayıflamak incelmek hanımlar için son derece önemlilik arz eder. Bel bölgenizi özellikle hulahop denilen çember yardımıyla egzersiz yaparak inceltebilirsiniz. Hareket kilolardan kurtulmak için sizleri bekliyor.

Basen bölgeniz için ise; yan yatarak sağ dizininizi ters L pozisyonuna getirin, sol bacağınız yerde ve düz olsun. Sağ ayağınızı L şeklini bozmadan 90 derece yukarı kaldırın ve diğer dizin hizasına getirin. Hareketi her bacak için  10 defa tekrarlayın. Hareketi olabildiğince yavaş ve doğru yapın.
Bu hareketi yaparken basen bölgenizin çalıştığını o bölgenin çalıştığını yanmasından ve acımasından anlayabilirisiniz.