Zayıflamak İçin Hazırlıklı mısınız?

Bu yazı 21 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak, özel günlerde yahut normal günlerde zarif bir bedene sahip olmak tüm bayanların arzuları arasında yer almaktadır. Zayıflamak için en sık tercih edilen yöntemlerin başında ise diyet yapmak gelmektedir. Peki diyetin başarı ile sonuçlanması için neler gereklidir? Diyet sonucunda hayal kırıklığı yaşamamak için izlenmesi gereken yönergeler var mıdır?

Diyet yapmak için ilk olarak kilo problemi yaşadığınızı kabul etmeniz gerekir. Düşünseniz ya; kendini formda gören biri neden diyet yapsın? Yapsa dahi neden kilo versin? Zaten kendince, kilosu gayet yerinde. Bu sebepten ötürü ilk olarak kilo sorunu yaşandığının farkında olmak gerekmektedir.

Fazla kilolu olmanın zararlarının bilincinde olunmalı. Örneğin; şişmanlık, şeker, kolesterol, kalp hastalıkları gibi pek çok rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bunların bilincinde olan kişi de sağlığına o denli dikkat edecek, fazla kiloları varsa zayıflamak için gerekenleri yerine getirecektir.

Kişiye özel diyet programı uygulanmalıdır. Yani komşunuz yahut akrabanızda işe yarayan bir diyet, size kilo verme konusunda yardımcı olmayabilir. Önemli olan; kilo vermek için kullanabileceğiniz bir diyet bulmaktır.