Zayıflamak İçin İhtiyaç Duyulanlar

Bu yazı 15 Şubat 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Sürekli televizyon başında oturan yahut teknolojinin esiri olan biri misiniz? O zaman kilo vermek sizin için hiç de kolay olmayacak. Yüksek kalori içeren besinler ile aranız çok iyi ise, kilo vermek daha da zor olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey, alışkanlıklarınızı değiştirmek! Bilgisayar, televizyon başında saatlerinizi hareketsiz bir şekilde geçirerek zayıflamak mümkün değil. Ya da sürekli abur cubur tüketerek…

Doğru besinler ile, düzenli şekilde beslendiğiniz taktirde, kilo vermek tabii ki çok daha kolay bir hâl alacaktır. Fakat düzenli beslenen herkes kilo verecek diye bir kaide de yoktur. Çünkü eğer normalden fazla kilolu iseniz, aldığınız kalori miktarını düşürmenin yanısıra yaktığınız kalori miktarını da artırmanız gerekmektedir. Kalori yakma etkiniliği ise en iyi egzersiz ile artar. Günlük düzenli olarak egzersiz yaptığınız taktirde, kilo vermek daha da kolay olacaktır.

Alışkanlıkları değiştirdiniz, düzenli beslenme programınız ve egzersiz programınız da belli mi? O zaman kilo vermek sizin için gerçekten zorluk olmaktan çıkmış demektir! Zayıflama programınıza, bitki ve meyvelerle takviyede bulunarak kilo verme etkinliğinizi daha da artırabilirsiniz.