Akupunktur ile Zayıflama

Bu yazı 05 Haziran 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Alternatif tıbbın baş tacıdır akupunktur. Adını duymayan yoktur herhalde… Akupunktur, birçok fiziksel ve ruhsal hastalığın tedavisinde kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda zayıflama yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Başta Çin olmak üzere pek çok ülkede hastalıkların tedavilerinde kullanılan akupunktur, şimdi de kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Özellikle bölgesel zayıflama tedavisi arayanlar için sıkça başvurulan kilo verme yöntemlerinden olan akupunktur, doğru şekilde uygulandığı takdirde kilo vermek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat niteliğindedir.

Zayıflamak isteyen kişilerin yapması gereken ilk husus bir akupunktur uzmanına görünüp, akupunktur uygulanması gereken bölgelerin belirlenmesi gerekmektedir. Genellikle kulak çevresi, akupunktur için ideal bölge olsa da son yıllarda kilo vermek isteyenler için de akupunktur yönteminin yararları ortaya çıkmıştır.

Akupunkturun Yararları Nelerdir?

Akupunktur, söylediğimiz gibi son yıllarda zayıflamak için kullanılsa da, birbirinden farklı birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan bir yöntemdir. Çok konuşma problemi, sigara bağımlığı gibi hastalıklar akupunktur tedavisi ile düzeltilebilmekte mesela…

Aynı zamanda fazla yemek yiyen kişilerin bu alışkanlıklarından kurtulmaları için de kullanılan bir yöntem olan akupunktur, ayrıca çikolata ve şekerleme gibi şişmanlatan yiyecekleri bol miktarda tüketen kişilerin bu alışkanlıklarından kurtulmak için de ideal bir yöntemdir. Yalnızca bunlar da değil tabii ki… Sinir, stres, asabiyet gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılan akupunktur yöntemi, şeker dengesizliği ve hormonal hastalıkların düzeltilmesinde de rol oynar.

Yukarıda da görüldüğü üzere, akupunktur tedavisi yalnızca tek bir hususta değil birçok farklı hususta uygulanmaktadır. Sağlıklı bir yaşam için alternatif tıp seçeneklerini merak ediyorsanız; bu yöntemlerin başında akupunktur gelmektedir. Belki bizim kültürümüze uzak bir tedavi metodu olabilir fakat denemekte yarar var. Akupunktur tedavisini tercih edenler de bu yöntem ile ilgili düşüncelerini paylaşırlarsa, herkes fikir sahibi olur.