Ananas ve Yararları

Bu yazı 18 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

2 günlük bir diyet yaparak 2-3 kilo vermek istemez miydiniz? Cevabınızın “evet” olduğunu varsayarak, sizlere bir ananas diyeti önerisinde bulunacağız. 2 gün boyunca uygulayacağınız bu diyet sayesinde amacınıza ulaşabilirsiniz. Fakat bu diyeti 2 günden uzun süre uygulamanın sağlığınız açısından problem teşkil edeceğini belirtmemizde de yarar var. Öte yandan 7′şer gün ara ile bu diyeti dilediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Ananas ile Zayıflamak

Ananas, içerdiği enzimler sayesinde sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlamakta, bu şekilde daha fazla kalori yakar kilo vermeye olanak tanımaktadır. Ananasta bulunan fruktoz, kan şekeri seviyenizi artırıp iştahınızın kapanmasına sebep olacak ve bu sayede daha az yemek yemiş olacaksınız.

Ananas Diyeti Nasıldır?

Ananas diyeti, iki gün boyunca ananas harici herhangi bir besin tüketmemeyi gerektirir. İnce dilimler haline getirilen ananas, kahvaltıda, kahvaltıdan iki saat sonra, öğle yemeği ve akşam yemeğinde tüketilir. Tabii ki ananasın yanında herhangi başka birşey de yememek şartıyla… Eğer diyeti ananas suyu ile yapacaksanız, her öğünde 250ml ananas suyu içmelisiniz. Yine aynı şekilde gün içerisinde farklı bir besin tüketmemek kaydı ile…

Ananas diyet, kulağa gerçekten zor gelebilir. Çünkü 2 gün boyunca ananas harici birşey yememek kimilerine göre pek de kolay olmayan bir beslenme şeklidir. Fakat uygulandığı takdirde diyet sonunda 2 veya 3 kilo verildiği de düşünüldüğünde, aslında göze alınabilecek bir zorluk olduğu da söylenebilir. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız varsa, ananas diyetini beslenme uzmanı ve doktor onayı olmaksızın uygulamak da sakıncalı olabilir.

Eğer ananas diyeti size zor gelirse, 100 gram yağsız peynir veya 100 gram piliç eti de tüketebilirsiniz. Günlük bir dilimi geçmemek şartı ile kepekli ekmek tüketimi de bu diyet için makul olarak görülebilir.