Diyet Yiyecekleri

Bu yazı 11 Nisan 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Diyet için kullanılacak ürünlerin günümüzde her geçen gün arttığını gözlemlemekteyiz. Diyet gıdalarının kullanımı esnasında TSE tarafından onaylı olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Diyet gıdaların adından da anlaşılacağı üzere kilo alımına karşı bir önlem içerdiği bilinmektedir. Bu gıdalar hemen hemen aslı ile benzer tadı vermektedirler ve buna rağmen kalori seviyeleri çok daha azdır.

Başlıca birkaç diyet gıdaları şunlardır:

  • Hindi göğsü diyet yapacakların listesinde yer alması gereken gıdalar arasında yer alması gereken ürünlerden birisidir. Hindi göğsü protein bakımından oldukça zengindir.
  • Fındık; e vitamini bol olan bir üründür. Zayıflama da etkili olduğu gibi, diyet esnasında vücudumuzdaki kasların erimemesini önlemektedir. Zayıflamanın yanı sıra koruyucu bir özelliği de bulunmaktadır.
  • Kivi ve greyfurt, c vitamini bakımından son derece kıymetli olan bu ürünlerdir. Diyetle birlikte kullanılması zorunludur demek abartılı bir söz olmayacaktır.
  • Balık; İçerdiği Omega 3 ve Omega 6 nedeniyle ile kolesterolünüzü düşüren, lenf dolaşımını düzene sokan mucizevî yiyecek haftada en az 3 defa yenilmelidir.

Diyet yapan kişilerde yukarıdaki gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Bu gıdalar tüketilmediğinde diyetle birlikte vücudun bazı bölgelerinde kimi zamanlar problemler olabilmektedir.