Ozon Yağı ile Zayıflamak Mümkün mü?

Bu yazı 15 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Ozon yağı ile zayıflama yöntemi de bölgesel zayıflama konusunda son yıllarda oldukça popüler bir hal aldı. Özel bir alet yardımı ile uygulanan bu tedavideki amaç cildin nefes almasını sağlamaktır. Bu sayede yaşlanma da ertelenmiş olur. Öte yandan göz hastalıkları, cilt lekeleri, kepek, sedef hastalığı, egzama, baş ağrısı, sivilce, sporcu ayağı, kanser, basur hemoroid rahatsızlığı, kas ağrıları, spazmlar, kramplar, sinek ısırıkları ve arı sokmaları, dolaşım, viral hastalıklar ve yaralanmalar konusunda da pek çok olumlu etkisi vardır.

Ozon Tedavisinin Etkileri

Aslında ozon tedavisi ile direkt olarak bölgesel zayıflama etkisine sahip değildir. Ozon yağı tedavisi ise ozon tedaisine oranla daha doğal bir kilo verme yöntemidir. Ozon yağı tedavisinin zararları incelendiğinde ise sağlık açısından herhangi bir riski yoktur. Daha doğrusu bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur desek daha sağlıklı bir tespitte bulunmuş oluruz.

Ozon’un Yararları

Ozon yağı olarak da anlandırılan ürün aslında zeytinyağından elde edilir. Ozonun yararları incelendiğinde ise cilt kırışıklıklarını giderme, hücrelere taşınan oksijen miktarını artırma, metabolizma hızını artırma ve toksinleri yok etme gibi etkilere sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Ozon Yağı Nasıl Elde Edilir?

Ozon yağı zeytinyağından elde edilir dedik peki ama nasıl? Zeytinyağının ozonlanması, özel bir jeneratör ile elektrokimyasal yöntemlerle zeytinyağından elde edilir.

Ozon Yağı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ozonlanmış zeytinyağı ise el, yüz, boyun, karın ve uyluk bölgelerindeki eklemlere uygulanır. Masaj yolu ile uygulanması ise daha faydalı olacaktır. Bu sayede kan dolaşımı hızlanır, hücre yenilenmesi daha sık gerçekleşir. Aynı zamanda kırışıklıkların yok olmasında da etkilidir.

Yıllarca saklanıp kullanılabilme özelliği bulunan ozonlanmış zeytinyağı, tedavi edici özelliklerinden hiçbir şey kaybetmez yıllar geçse de…

Mantar enfeksisyonlarında da kullanılabilen ozonlu zeytinyağı, sağlık açsınından birçok yarar içermekte, pek çok rahatsızlıkta doğal tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.