Egzersiz ve Spor

 • Kondisyon Bisikleti ile Zayıflama

  Zayıflamak için en etkili ve faydalı yöntemlerin başında egzersizler gelmektedir. Kondisyon bisikleti de kilo vermek isteyenlerin en fazla kullandığı egzersiz aletlerinden biridir. Hem sağlık açısından, hem de kilo kontrolü açısından çok faydalı olan kondisyon bisikleti, özellikle gün içerisinde dışarıda egzersiz yapmaya zaman buılamayanlar için son derece ideal bir zayıflama aracıdır.

  0 YORUM
 • Şifalı Taşlar ile Zayıflamak Mümkün mü?

  Hangi taşlar zayıflatır sorusunun cevabını merak edenlerin sorularına cevap verelim hemen; azurit taşı, fluorit taşı, turkuaz taşı, malakit taşı, lapis lazuri, kırmızı lal, yeşim taşı, aquamarine taşı, sodalit taşı, kaplan gözü taşı, obsidyen taşı, pembe kuvars taşı ve hematit taşı örnek olarak verilebilir.

  0 YORUM
 • Zayıflama Aletlerinin Kilo Vermeye Etkisi

  Kilo vermek için en ideal yöntemlerden biridir zayıflama aletleri fakat kilo vermeye yardımcı olması için zayıflama aletlerinin doğru bir biçimde kullanılması gerekmektedir. Hem sağlığa, hem de kilo vermeye faydalı olabilen zayıflama aletleri.

  0 YORUM
 • Kalori Yakma Önerileri

  Kilo vermek istiyorsanız hem gün içerisinde tükettiğiniz besinler, hem de yaktığınız kalori miktarı çok önemlidir. Bu oran, kilo alıp almayacağınızı belirler. Kalori yakmak için öneri arıyorsanız eğer; doğru yerdesiniz… Aşağıdaki önerileri dikkate aldığınız taktirde hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz.

  0 YORUM
 • Egzersiz ve Beslenme İlişkisi

  Egzersiz, beslenme düzenli olmadıkça çok da ehemmiyet taşımaz. Yani canınızın çektiği her yiyeceği tüketip sonrasında da egzersiz yapmanız, forma sokmaz sizi. Yalnızca her yediğiniz besin sonucu alacağınızı aşırı kiloların bir nebze olsun önüne geçer fakat tükettiğiniz zararlı besinlerin etkilerinden sizi korumaz.

  0 YORUM
 • Spor Yapmak Neler Kazandırıyor?

  Spor yapma ülkemizde birçok kişinin çok fazla eğilim göstermediği alanlar arasındadır. Kültürümüzde spor yapmaktansa, sporu izleme daha fazla ilgi görmektedir.
  Gelişen teknoloji ile birlikte hemen her bireyin evlerinde adeta bir spor merkezinde spor yaparcasına bu işi icra etmeleri mümkün olabilmekte olmasına rağmen, spor yapmaya bu kadar isteksiz olması birçok hastalığında beraberinde gelmesine davetiye çıkarır bir nitelik kazanmıştır.

  0 YORUM
 • Düzenli Egzersiz Yapmanın Önemi

  Egzersiz her yaş grubunun yaşam kalitelerini maksimum düzeyde tutabilmeleri için son derece önemlidir. Özellikle dolaşım rahatsızlıklarının önlenmesi ve giderilmesi için önemli olan egzersiz, uygulanan hareketler dolayısıyla vücudumuzun birçok organının son derece iyi çalışmasına neden olmaktadır.
  Tıp dünyasının bolca üzerinde durduğu bu konu birçok hastalığın önlenmesi ve giderilmesinde son derece etkilidir.

  0 YORUM
 • Sağlıklı Bir Kalp İçin Olmazsa Olmaz Egzersizler

  Ne zaman kollarınızı, bacaklarınızı, karın kaslarınızı geliştirmek için egzersiz yaptığınızda aynı zamanda kalp kaslarınızı da geliştirmiş olursunuz. Fakat kas çalışmak kalbinizi çalıştırmak için tek yol değil…

  0 YORUM