Kondisyon Bisikleti ile Zayıflama

Bu yazı 20 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak için en etkili ve faydalı yöntemlerin başında egzersizler gelmektedir. Kondisyon bisikleti de kilo vermek isteyenlerin en fazla kullandığı egzersiz aletlerinden biridir. Hem sağlık açısından, hem de kilo kontrolü açısından çok faydalı olan kondisyon bisikleti, özellikle gün içerisinde dışarıda egzersiz yapmaya zaman buılamayanlar için son derece ideal bir zayıflama aracıdır.

Manyetik kondisyon bisikleti ile kilo vermek oldukça yararlı bir yöntem olsa da, kaynaklarda bu konu ile ilgili yeterli bilgi olmaması, bizleri ilgili hususu ele almaya itti.

Kondisyon Bisikleti İşe Yarıyor Mu?

Zayıflama bisikleti ile kilo vermek hem kalıcı hem de son derece kolaydır. Diğer kilo verme yöntemleri bu kadar kolay ve kalıcılık sağlamamaktadır. Diyet gibi yöntemler belli bir süre uygulanıp sonrasında terkedildiğinden ötürü, verilen kilolarda kalıcılık sağlanamamaktadır. Öte yandan kondisyon bisikleti ile kilo verme sonrası, egzersizleri devam ettirmek herhangi bir zorluk içermediğinden ötürü, zayıflamada kalıcılık da sağlanmış olur.

Bir örnek vermek gerekirse; yalnızca kondisyon bisikleti ve bitkisel zayıflama yöntemleri kullanılarak 6 ayda 20 kiloyu kalıcı olarak vermek mümkün. Sonrasında ise bitkisel yöntemleri de terkederek, hafifletilmiş kondisyon bisikleti egzersizleri sürdürüldüğü takdirde hem kas yapısı, hem de kilo kontrolü açısından hedefinizden hiçbir zaman sapmazsınız.

Kondisyon Bisikleti Fiyatları

Kondisyon bisikleti, fitness center’lardakiler ve ev kullanımı için üretilenler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Spor salonlarındaki zayıflama bisikletlerinin fiyatları 1500 – 3000 TL arasında değişirken, ev kullanımı için olan zayıflama bisikletleri 300 – 1000 TL arasında değişmektedir.

Eğer evde egzersiz yapmak için kondisyon bisikleti arıyorsanız, sezon sonu kampanyalarını takip ederek zayıflama bisikleti satın almak daha doğru olacaktır.

Makul fiyatlar karşılığında sahip olacağınız zayıflama bisikleti kullanımı sayesinde formda bir vücuda sahip olabilir, daha da güzeli; zayıflığınızın kalıcılığını da sağlayabilirsiniz.