Şifalı Taşlar ile Zayıflamak Mümkün mü?

Bu yazı 14 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak için günden güne yeni yöntemler geliştiriliyor. Son günlerde popüler kilo verme yöntemlerinden biri haline gelen şifalı taşlar ile zayıflama, çok uzun yıllardan beri kilo vermek isteyenler tarafından kulanılmaktaydı fakat birkaç aydır iyiden iyiye popülerleşmeye başladı.

Zayıflama sektörünün bu denli genişlemesinin altında yatan en önemli nedenlerden biri de şüphesiz artan talepler… Obezitenin büyük bir problem haline gelmesi nedeniyle bu denli çok miktarda zayıflama yöntemi türemiştir.

Hangi Taşlar Zayıflatır?

Hangi taşlar zayıflatır sorusunun cevabını merak edenlerin sorularına cevap verelim hemen; azurit taşı, fluorit taşı, turkuaz taşı, malakit taşı, lapis lazuri, kırmızı lal, yeşim taşı, aquamarine taşı, sodalit taşı, kaplan gözü taşı, obsidyen taşı, pembe kuvars taşı ve hematit taşı örnek olarak verilebilir.

Gerçekten Zayıflatıyor Mu?

Peki bu taşlar ile zayıflamak mümkün mü? Aynı zamanda bu taşların kilo vermek isteyenlere başka ne gibi yararları olur? Birkaçını ele alıp haklarında bilgi verelim…

  • Azurit Taşı ile Zayıflama : Bu taş, duyguların daha rahat ifade edilmesini sağlamasının yanı sıra sizi konuşkan yapar ve odak haline getirir. Ayrıca göz yorgunluğuna da iyi gelir.
  • Fluroit Taşı ile Zayıflama : Düşünceleri netleştirip zihni dinginleştirmesinin yanı sıra bağışıklık sistemine de iyi gelir.
  • Malakit Taşı ile Zayıflama : Güçlülük duygusu aşılar, fiziksel acıyı dindirir ve aynı zamanda kişiye canlılık verir.
  • Sitrin Taşı ile Zayıflama : Kendine güven eksikliği olan kişilerde kullanılabilir. Diyabete karşı da etkili bir taştır.
  • Lapis Lazuri ile Zayıflama : Hafızayı güçlendirir, zihne dinginlik verir. Sezgi artırıcı ve ilham verici etkisi de vardır.
  • Kaplan Gözü Taşı ile Zayıflama : Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlar. Bağımlılık duygusunu da azaltıcı etkiye sahip.
  • Obsidyen Taşı ile Zayıflama : Terapi gücü yüksektir ve vücut masajında kullanılır.