Zayıflama Aletlerinin Kilo Vermeye Etkisi

Bu yazı 11 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo vermek için en ideal yöntemlerden biridir zayıflama aletleri fakat kilo vermeye yardımcı olması için zayıflama aletlerinin doğru bir biçimde kullanılması gerekmektedir. Hem sağlığa, hem de kilo vermeye faydalı olabilen zayıflama aletleri.

Zayıflama Aletlerinin Faydaları

Zayıflama aletlerinin faydaları ise saymakla bitmez. Koroner kalp hastalıkları başta olmak üzere yüksek tansiyon hastalıkları ve pek çok hastalığı da önlemektedir.

  • Aynı zamanda kötü kolesterolün düşürülmesi gibi bir görevi de olan zayıflama aletleri, kolesterol probleminizi de bu vesileyle ortadan kaldırır.
  • Kolon ve göğüs kanseri riskini de azaltan zayıflama aletleri buna ek olarak şeker hastalığının gerilemesine de yardımcı olur.
  • Kadınlarda özellikle menopoz sonrası görülen kemik erimesi riskini de oldukça düşürür çünkü kas gelişimine büyük katkı sağlar.
  • Osteoporozun gerilemesine de yardımcı olur.
  • Rahim kisti ve rahim tümörünün gelişmini de engeller.
  • Formda ve kaslı bir vücuda sahip olacağınızdan ötürü fiziksel güven duygusu aşılar.
  • Başta depresyon ve aneksiyete olmak üzere pek çok psikolojik problemin önüne geçer.

Beslenme uzmanları ve doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre günlük en az 35-40 dakika kadar zayıflama egzerisizleri yapmak hem sağlık hem de formda bir vücut için gereklilik niteliğinde…

Kadınlarda göğüs kanseri başta olmak üzere kasların kalori yakma kapasitesini artırmasına kadar pek çok hastalığı yavaşlatma ve zayıflama etkinliğini artırma gibi özellikleri vardır.

Zayıflamak İçin

Kısacası zayıflamak istiyorsanız artık sadece beslenme düzeninizi değiştirmenin yeterli olmayacağınızı bilmelisiniz. Tabii ki bu şekilde kilo verebilirsiniz fakat verimli ve çok miktarda kilo vermek için düzenli olarak zayıflama egzersizleri yapmalısınız. İlerleyen yaşlarda da kas kitleniz eskisi gibi olsun istiyorsanız, düzenli egzersizleri kesinlikle ihmal etmemeli, günün en az yarım saatini bu çalışmalara ayırmalısınız.