TEB’den Altın Çilek Açıklaması

Bu yazı 10 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

TEB Merkez Heyeti’nin yaptığı açıklamalara göre, özellikle İnternet’in gelişmesi ile birlikte müşterilerine daha hızlı ulaşan bazı zayıfalama ürünleri satan firmaların topluma bilinçsizliğe sürüklediği ve kandırdığı durumu ortaya çıkmıştır.

Yakın zamanda oldukça popüler olan altın çilek, sağlığa olan yararları ve zararları hala tam olarak kesinleşmeyen bir meyvedir.

Uzmanlar Ne Diyor?

Türkiye Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi üyelerimizden Yeditepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erdem Yeşilada altın çilek hakkında şöyle diyor;

Altın çileğin en belirgin ve üzerinde durulan özelliği antioksidan etkisidir. Bu etkisi meyvelerin sarı rengini veren karotenoit bileşenleri ve fenolik içeriği ile ilişkilidir. Ancak antioksidan etkisinin bekleme sırasında (kurutma dahil) C vitamini ve fenolik bileşenlerin parçalanması ile kayba uğradığı bildirilmektedir.

Lütfen Dikkat

Bizlerde KaloriHesapla.com ekibi olarak ister bitkisel isterse kimyasal kökenli tüm ilaçların kaynağı sadece doktorlar ve eczacılar olmalıdır diye sizleri uyarıyoruz. Lütfen tanımadığınız kişilere altın çilek vb. ürünler hakkında itimat etmeyiniz.

Benzer yazı bulunmamaktadır.