Zayıflamak İçin Kredi Kartından Uzak Durun!

Bu yazı 06 Nisan 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kredi kartları birçok ailenin ekonomisindeki bünyeyi bozmakla yetinmemekte, bunun yanı sıra insanların sağlık standartlarının da ciddi oranda bozulmasında etkili bir araç halini almaktadır. Zayıflamak isteyen bireylerin kesinlikle ve kesinlikle kredi kartı kullanmamalarının gerektiği birçok uzman tarafından önerilmektedir.

Kredi kartı bilindiği gibi birçok insanda nakit ihtiyacının oluşmamasına neden olmaktadır. Bu durumda da birçok insan, bunların en başında kadınlar kredi kartının verdiği rahatlık ile gördükleri hemen her türlü gıdayı o anlık nefislerinin kandırmasına aldanarak tüketmeleri söz konu olmaktadır. Bu rahatlık birkaç defa yaşandığında önüne geçilemez durumlarında beraberinde gelmesi mümkün olabilmektedir.

Yapılan araştırmalar dünyada en çok kilo sahibi kadınların kredi kartı kullanımını en yoğun şekilde yapan kadınların olduğu gerçeğine varmıştırlar. Kredi kartı kullanmayan bayanlar o an keselerinde bulunan miktarı doğru bir şekilde kullanmayı hedefledikleri için her gördükleri gıdayı tüketmekte kendilerine fren mekanizması yapabilmektedirler. Bunun aksine kredi kartı kullanan bayanlar ise nasıl olsa kredi kartından çekilecek düşüncesi ve mantalitesiyle o gıda ürünlerini tüketmektedirler. Durum böyle olunca kilo almamak ve zayıf kalabilmek önlenebilir bir durum olmanın dışına çıkıyor.

Tüm bunların yanı sıra kredi kartı kullanan bayanların aldıkları kiloları kolayca verebilmek amacıyla internet’te gördükleri her türlü zayıflama ürününe talip olabilmeleri kredi kartının ikinci zararlarından birisi olabilmektedir. Çünkü internet üzerinden satılan sözde zayıflama ürünlerinin kredi kartı ile kolay elde edilebilir olması kadınlara cazip gelmektedir. Zayıflama ürünlerinin uzman kontrolü olmadan kullanılması, sahte zayıflama ürünlerinin kolayca tüketilmesi ve yaygınlaşması birçok kadının kilo problemlerinin engellenemez durumlara gelmesine ortam yaratmaktadır.

Kısacası zayıflama konusunda kendini şartlandıran kadınların bilmeleri gereken bir gerçek var ki kredi kartı kullanılarak zayıflama, kredi kartı kullanmayan kadınlara oranla çok daha güç ve zor bir hal almaktadır.

Benzer yazı bulunmamaktadır.