Greyfurt Diyeti ile 10 Günde 5 Kilo Verin

Bu yazı 14 Haziran 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Greyfurt diyeti ile kilo vermek isteyenler için greyfurt diyetinin ayrıntılarından önce greyfurtun yararları ile ilgili bilgi vermekte yarar var…

Greyfurtun Yararları Nelerdir?

C vitamini ve lif bakımından zengin bir meyve olan greyfurt, kilo verme sürecinde zayıflamak isteyenler için büyük bir yardımcıdır. Kandaki insülin miktarını düşürme gibi bir özelliği de olan greyfurt, aynı zamanda vücudun yağ depolama oranını azaltır. Greyfurtun herhangi bir zararı var mı diye soracak olanlar ise greyfurtu gönül rahatlığıyla tüketebilir çünkü bilinen herhangi bir zararı olmayan greyfurt, aksine oldukça faydalı bir besindir.

Greyfurt Diyeti Ayrıntıları

Greyfurt diyetindeki amaç; günlük 800 – 1000 kalori almayı sağlamaktır. Ortalama 1000 kalorilik bir diyet sayesinde de yaklaşık olarak 10 gün içerisinde 5 kilo verebilirsiniz. 1930′lu yılların başında Amerika’da “10 günde 5 kilo vermek” sloganı ile adını duyuran bu diyet, oldukça uzun bir süredir kullanılmaktadır. Diyeti uygulayan kişilerin yorumları gözetildiğinde herhangi bir yan etkisi olmaması ile birlikte, kilo vermeye pek çok anlamda katkı sağladığı bilinmektedir.

Greyfurt Diyeti

Sabah Kahvaltısı
2 adet yumurta, 2 ince dilim pastırma, sade kahve, yarım greyfurt veya

250 ml greyfurt suyu

Öğle Yemeği
Çoban salatası, sınırsız et, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

Akşam Yemeği
Kırmızı Lahana Kereviz pancar gibi kırmızı sebzeler ve nişastasız yeşil yapraklı sebzelerden oluşan bir yemek. Sınırsız et veya balık eti, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

Gece atıştırması
250 ml yağsız süt
Greyfurt diyetinde salatalarda yağ kullanmak serbesttir. Yiyecekleri pişirerek yemeniz tavsiye edilir. Greyfurt suyunda şeker kullanmak yasaktır.

Not : Yukarıdaki diyeti uygularken, gün içerisinde bol miktarda su içmeyi ihmal etmediğiniz taktirde kilo verme etkinliğiniz artacak, daha verimli bir zayıflama süreci geçirmiş olacaksınız.

Benzer yazı bulunmamaktadır.