Kol Egzersizleri ile Zayıflama

Bu yazı 05 Haziran 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflamak isteyenler genellikle diyet yapma yöntemini tercih etseler de bir kısım kimseler, zayıflamak için efor sarfetmeyi; egzersiz yapmayı yeğler… Egzersiz yapmanın yararı, kas yapısının korunması ve verilen kilolarda kalıcılığı sağlamaktır. Genellikle cazip gelen husus zaten bu iki noktadan ibarettir fakat egzersiz ile kilo vermek, incelmek için yapılan egzersizlerin düzenliliği son derece büyük önem arz etmektedir. Egzersizler düzenli olmadıkça kilo vermede etkin rol oynaması söz konusu olmadığından; çoğu insan bu konuda hayal kırıklığına uğrayarak başladığı fiziksel aktiviteleri yarıda kesmektedir.

Özellikle hanımlar başta olmak üzere kollar herkes için problem teşkil etmektedir kimi zaman… Kollardaki sarkmalar, estetik anlamda yetersiz olabilmekte, dış görünüşü bozup hanımların kendilerini beğenmemelerine sebep olabilmektedir.

Bu yüzden kol egzersizleri, kol sarkmalarını önlemek ve kollarda incelme sağlamak için en sık başvurulan bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Kol egzersizleri ise tek çeşitli olmayıp farklı şekillerde uygulanmaktadır.

Kol Üst Bölgesi Egzersizleri

Biseps kaslarını çalıştırmak istiyorsanız eğer barbel kaldırma, dambıl kaldırma gibi çalışmalar sayesinde bu amacınıza ulaşabilirsiniz.

Triseps Kol Kasların Egzersizleri

Dar şekilde bench press çalışması yapabileceğiniz gibi, dambıl ile kol inceltme, triseps esnetme gibi hareketler de yapabilirsiniz.

Sarkık Kolları İnceltme

Sarkık kol probleminiz varsa, bunu bölgesel zayıflama yöntemleri ile aşabilirsiniz. Tabii ki kol inceltme için spesifik ve tam etki gösteren kesin çözümler olmasa da, egzersiz ve diyetleri birlikte uygulamak olumlu sonuçlar verecektir.

Kollarınızı inceltmek istiyorsanız ip atlama, kolları havaya kaldırmak, kürek çekmek, basketbol oynamak gibi etkinliklerde bulunarak kol kaslarınızı güçlendirebilir, sarkmaların düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Hafit ısınma hareketleri sonrası yaklaşık 5 dakikalık dumbıl brench press hareketi uygulamasını düzenli olarak tekrarladığınız takdirde kollarınızdaki incelmeyi siz de kolaylıkla fark edeceksiniz.

Benzer yazı bulunmamaktadır.