Safran Çayı ile Kilo Verme

Bu yazı 21 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Safran, genellikle yemeklere sarı renk vermek için kullanılan bir baharattır. Zayıflama alanında yeni yeni kullanılmaya başlanan ve çokları tarafından bilinmeyen safran çayı, kilo vermek isteyenlerin başarılı sonuçlar aldığı bir bitkisel çözüm önerisidir.

Safran, binlerce yıldır şifalı bitkiler kategorisinde, alternatif tıp alanında kullanılmaktadır. Son birkaç yıldır da zayıflama alanında kullanılmaya başlayan safran çayı, kilo vermek için bitkisel çözüm önerileri arayanların sıkça başvurduğu bir içecek haline gelmiştir.

Genellikle yeşil çay ve türevleri ile karıştırılarak içilen safran çayı kilo vermek isteyenler için kesin çözüm önerisi olabilir.

Safranın ve Safran Çayının Faydaları

Eski yüzyıllarda salgın hastalıklar için tedavi yöntemi olarak kullanılan safran, birbirinden farklı çok sayıda rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Son yıllarda zayıflamak isteyenler için de kullanılan safran, kimi zayıflama ilaçlarında da etken madde olarak kullanılmaktadır.

Kilosu yaklaşık olarak 2000 TL olan safran, tek başına çay yapımında kullanılmasa da, zayıflama çaylarında katkı maddesi olarak kullanılabilmektedir.

15 günde 3 kilo vereceğiniz safran çayının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki tarifi dikkatle okuyun…

Malzemeler

  • 8 tatlı kaşığı siyah çay
  • 8 bardak su
  • 12 yeşil kakule tanesi
  • 8 tatlı kaşığı şeker
  • 1 / 2 çay kaşığı safran

Safran Çayı Tarifi

Tüm malzemeleri, 1 litre sıcak suyun içine atıp karıştırın. Kaynayana kadar karıştırın. Sonrasında ise demini almaya bırakın. İçerisine, dilediğiniz takdirde tarçın veya yeşil çay atabilirsiniz.

Safran Çayı ile Kilo Verme

Safran çayı ile kilo vermek için üstteki tarif yardımı ile hazırlamış olduğunuz çayı her gün 3 defa aç karnına içmelisiniz. Her seferde 1 çay bardağı içerek 15 günde yaklaşık olarak 5 kilo vereceğinizi siz de tecrübe edeceksiniz.

Buna ek olarak beslenme şeklinize dikkat edip her gün hafif ama düzenli egzersizler yaparsanız, kilo verme etkinliğiniz artacaktır.