Sandaloz Sakızı ile Kilo Verme

Bu yazı 28 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Kilo vermek isteyenler, fazla risk içermediğinden ötürü çoğunlukla bitkisel zayıflama yöntemlerini kullanmayı tercih eder. Bitkiler ve doğal zayıflama yöntemleri sağlık açısından da problem teşkil etmediğinden, abartılı miktarlarda tüketilmedikçe kilo vermeye katkı sağlar, zayıflamaya yardımcı olur.

Kimi bitkiler direkt olarak yağ yakıcı özelliğe sahiptir ve kilo vermeye neden olur. Kimi bitkiler ise direkt olarak zayıflamaya sağlamasa da dolaylı yoldan kilo vermeye yardımcı olur. İşte sandaloz sakızı da bitkisel olarak zayıflama yöntemlerinden biridir.

Sandaloz sakızı, yakın geçmişte zayıflatıcı etkisi olduğu iddiası ile çokça gündeme gelmiş, uzunca bir süre de gündemde kalmayı başarmıştır. Kilo vermek isteyenler tarafından da ilgi ile karşılanan sandaloz sakızı, yaptığımız araştırmalara göre Malta, Cezayir, Tunus ve İtalya ülkelerinde yetişen sakızımsı bir reçinedir.

Detoks ve ishal tedavisinde eski zamanlarda Araplar ve Persler tarafından kullanılan sandaloz sakızının zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisine dair yabancı sitelerde ayrıntılı kaynak yok. Bu yüzden sandaloz sakızının zayıflatıcı etkisi henüz yurtdışında keşfedilmemiş, diyebiliriz…

Detoks ve ishal için halen kullanılan ve aktarlarda satılan sandaloz sakızı, kilo vermek isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. Yalnızca kilo vermek için de değil, aynı zamanda ishal tedavisinde bitkisel çözüm arayanlar için de ideal bir tedavi yöntemi olabilir. Yani sadece zayıflamak isteyenler kullanacak diye bir kaide yok. “Ben kilo vermek istemiyorum fakat ishal sorunum var” diyorsanız da, denemenizi öneririz.

Fazla tüketildiği takdirde kabızlık sorununa yol açacağını da belirtmemizde yarar var. Zira ishal tedavisi için kullanırken bir de kabız olmak istemiyorsanız, tükettiğiniz miktara dikkat etmenizde yarar var. Son yıllarda çokça rağbet görmesine karşın, zayıflama ilaçlarının hiçbirinde etken madde olarak kullanılmaması şüpheli olarak görülebilir belki fakat denemekte yarar var. Deneyen okuyucularımız sandaloz sakızının zayıflamaya olan etkisini bizlerle ve diğer okuyucularımızla paylaşırlarsa memnuniyet duyarız.