Zayıflama Kemeri Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bu yazı 25 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Zayıflama kemerleri ile ilgili çok sayıda soru ve talep almamız üzerine, sizlere zayıflama kemerleri ile ilgili bilgi vermek üzere bir yazı yazalım dedik… Zayıflama kemerlerinin temel mantığı metabolizmayı hızlandırmak, ve bu sayede hızlı zayıflama sürecini tetiklemektir.

Fazla kilo problemi olan kişiler için sıkça önerilen ürünlerden olan zayıflama kemerleri, diyet ve egzersizlere destek niteliğinde kullanılmaktadır. Daha çok bayanlar tarafından kullanılan zayıflama kemerleri, bölgesel zayıflamaya katkı sağlayıcı niteliktedir.

Bölgesel zayıflama konusundaki etkisinden ötürü de daha çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Tabii yalnızca bayanlar değil, erkekler de kullanmaktadır çünkü bölgesel kilo problemi olan erkekler de yok değil…

Kasların uyarılmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırdığı da bilinen zayıflama kemerleri, kullanıldığı bölgede ısı ve basınç etkisi yapar. Bu sayede sıcaklık artar, terleme gerçekleşir ve yağ yakımı hızlanır.

Daha çok bel ve kalça bölgelerinde kullanılan zayıflama kemerleri, bu bölgelerdeki yağ hücrelerinin yok olmasında oldukça etkilidir. Kasları uyararak kasların enerji harcamasını da sağlayan zayıflama kemerleri, ısı yoluyla metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Zayıflama Kemerinin Zararları

Zayıflama kemeri kullanan kimileri, zayıflama kemerleri ile ilgili şikayet yorumları yapar. Ürünlerin vücutlarına zarar verdiği gibi iddialarda bulunurlar… Bunlar doğru olabilir, fakat bu zararın sebebi zayıflama kemerlerinin zararlı olması değil, yanlış zayıflama kemeri ya da kalitesiz ürünlerin tercih edilmesidir. Özellikle bölgesel zayıflama hususunda çok yardımı olan zayıflama kemeri, sağlık açısından normal şartlar altında herhangi bir risk içermemektedir.

Zayıflama Kemeri Kullanmadan Önce

Zayıflama kemeri kullanmaya başlamadan, yaklaşık olarak 45 dakika boyunca orta tempoda yürümeniz ya da koşu bandında çalışmanız yararlı olacaktır. Yaklaşık 30 dakika sonra metabolizmanız yeteri kadar hızlanmış olacaktır. Bu çalışma sonrasında eşofmanları çıkarmadan zayıflama kemeri uygulamasını 1 saat kadar gerçekleştirin.

Bu şekilde düzenli olarak egzersiz yapar, beslenmenize dikkat eder ve zayıflama kemeri kullanırsanız, zayıflama hızınızın arttığını siz de göreceksiniz.