Sağlık

 • Biber Hapı ile Zayıflamak Sağlıklı mı?

  Biber hapının son zamanlarda bir hayli popüler olması, biber hapı ile zayıflamak isteyenlerin de ilgisini celb etmeyi başarmıştır. Fakat genelde insanların tüm zayıflama ürünlerine olduğu gibi, biber hapına karşı da bir çekingenliği vardır. Bunu aşmanın en önemli yolu biber hapı kullananların yorumlarını okuyabilmektir. Eğer biber hapı kullanıyorsanız ya da kullandıysanız, zayıflama sürecinize yaptığı etkiyi, olumlu veya olumsuz, yazarsanız; herkesi bilinçlendirmiş olursunuz.

  0 YORUM
 • Hızlı Zayıflamak mı İstiyorsunuz?

  Zayıflamak, genellikle süreç ister. Çünkü kiloları birkaç günde almadığımız için, vermemiz de birkaç günde gerçekleşmez. Bunun için sağlıklı kilo verme adı altında gerçekleşen etkinlikler sonucu zayıflayabilir, kilo verebilirsiniz. Fakat kimi zaman da özel günler için hızlı bir şekilde kilo vermek isteyebilirsiniz. Önünüzde en fazla bir haftanız var ve vermeniz gereken birkaç kilo varsa, aşağıdaki öneriler doğrultusunda amacınıza ulaşabilirsiniz. Unutmayın; kilo alma sebebimiz tükettiğimiz besinlerdir.

  0 YORUM
 • Kerevizin Yararları Nelerdir?

  Kereviz içinde selüloz vardır ve selülozun sindirimi çok zordur. Sindirilmeye çalışırken çok miktarda enerji harcar vücut ve bu sayede daha fazla kalori yakmış olursunuz. Aynı zamanda metabolizma etkinliğiniz de artar.

  0 YORUM
 • Kilolu musunuz? Korkmayın!

  Yaz ayları kapıda… Kısa bir süre sonra tatile gidişler başlayacak ve dönüşte, birçok insan fazla kilolarından yakınmaya başlayacak. Peki ama her fazla kilo, kalıcı mıdır? Korkmak kimi zaman yersiz olabilir mi? Eğer siz de tatil dönüşü kilo problemi yaşayacak olursanız, birazdan değineceğimiz hususları hatırlamanızda yarar var…

  0 YORUM
 • Yorgunluğa İyi Gelen Besinler

  Yorgunluk, insanların günlük yaşamdaki psikolojilerini belirleyen en büyük etkenlerden biridir. Yorgunluğun sağladığı olumsuzluklar, yalnızca kişinin kendine değildir. Aynı zamanda çevresindekilere de etkileri vardır. Yorgunluk sonucu genellikle moral bozukluğu görülür. Moral bozukluğu da çevredeki herkesi etkiler. İlerleyen safhalarda ise yorgunluk, bir hastalık haline gelir ve çevredekiler de bu oranda sürekli olarak olumsuz etkilenir bu durumdan.

  0 YORUM
 • Bazı Bitki Çayları ve Yararları

  Ekineze çayının bağışıklık sistemine etkisi tartışılmaz… Bağışıklık sistemi üzerinde son derece etkin bir role sahip olan ekinza kökleri, virüs ve bakterilere karşı da oldukça etkili. Akvuyar sayısını artırarak hücrelerin dayanıklılığını artıran ekineza çayının yararları bunlarla da sınırlı değil… Aynı zamanda hafif ve orta şiddetli soğuk algınlıklarının tedavisinde de kullanılabilir.

  0 YORUM
 • Balın Sağlığa Yararları Nelerdir?

  Millet olarak kahvaltı kültürüne sahip az sayıdaki etnik topluluktan biriyiz… Ve kahvaltı kültürümüzün en vazgeçilmez besinleri arasında bal yer alır. Mutlaka kahvaltı sofralarında bulunan bal, çok miktarda faydaya sahiptir. Öksürük, bel ağrısı, ishal gibi pek çok yararları vardır.

  0 YORUM
 • Metabolizmayı Güçlendiren Besinler

  Bal arısı polenleri, greyfurt gibi besinlerin ve bitkilerin metabolizmayı güçlendirdiğine dair yazılıp çizilenler, tüketiciyi yanlışa yönlendiriyor. İnsanlar, metabolizmalarının güçleneceği kanısı ile greyfurt tüketimini artırıyor fakat bilmiyorlar ki yaptıklarının metabolizmayı güçlendirme gibi bir etkisi yok…

  0 YORUM