Metabolizmayı Güçlendiren Besinler

Bu yazı 30 Nisan 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

İnsanlar, sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenmenin gerekliliğinin farkında. Herkes bu durumun bilincinde olsa da kimileri hala mucizevi çözümler arıyor. Bu da tabii ki istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Beslenme ve Besin Hataları

Örneğin bu tarz arayış içinde olan insanları farklı ve yanlış biçimde yönlendirmek isteyenlerin varlığı gibi… Birçok insan da ister istemez yapılan bu yönlendirmeler sonucu yanlış beslenme ve fiziksel aktivitelerde bulunuyor. Tabii bunun sonucu da genellikle hastalık olarak ortaya çıkıyor. Genellikle fiziksel rahatsızlıklarla sonuçlanan yanlış yönlendirmelerden etkilenmemek için başta metabolizma hızlandırma ve beslenme gibi konular olmak üzere, sağlığınızla ilgili tüm konularda referans kabul edilen sitelere güvenmeniz yararlı olacaktır.

Yanlış Yönlendirmeler

Bal arısı polenleri, greyfurt gibi besinlerin ve bitkilerin metabolizmayı güçlendirdiğine dair yazılıp çizilenler, tüketiciyi yanlışa yönlendiriyor. İnsanlar, metabolizmalarının güçleneceği kanısı ile greyfurt tüketimini artırıyor fakat bilmiyorlar ki yaptıklarının metabolizmayı güçlendirme gibi bir etkisi yok…

Metabolizma Gerçekleri

Baharatların ve bazı baharatlı yiyeceklerin metabolizmayı hızlandırdıkları bilgileri de mevcut özellikle internet ortamında. Bu bilgi doğrudur aslında. Fakat bu değişim vücutta hissedilecek etkilere neden olmaz. Baharatlı yiyecekler tüketerek metabolizmayı hızlandırmaya çalışmaktansa, ağırlık çalışmaları ile metabolizmayı güçlendirmek için uğraşmak daha yerinde bir davranış olacaktır. Kasların zorlanması sonucu kaldırılan her yarım kilo için 35 kalori yakmak mümkün. Bu sayede hem formda bir vücuda sahip olabilir, hem de metabolizmanızı güçlendirebilirsiniz.

Özetle

Özellikle sanal alemde metabolizme güçlendirme, kilo verme, beslenme gibi konularla ilgili kaynağı belli olmayan yazılara itibar etmemeniz, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşama konularında sizinen büyük yardımcınız olacaktır. Kalorihesapla.com olarak sizlere, elimizden geldiği kadarı ile sağlıklı beslenme ve metabolizma güçlendirme gibi konularda, somut yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz.