2 Günde 3 Kilo Diyeti

Bu yazı 18 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Bugün sizlerle paylaşacağımız diyet listesi, 2 gün içerisinde 2-3 kilo vermeyi hedefleyen bir diyet. Şok diyet olarak adlandırılan bu diyet çeşitleri genellikle uzak durulması gereken diyetlerdendir. Tabii ki uzun vadede uygulamayı planlıyorsanız…

Bu tür diyetler genellikle birkaç gün sonrasında giymeniz gereken bir kıyafeti giyebilmek, ya da kısa süre sonraki özel bir gün ya da geceye daha formda girmek için uygulanır. Zaten 3 günden uzun süre uygulanması, çoğu diyet için sakıncalıdır.

Günlük 700 kalori tüketimini hedefleyen bu diyet, düşük kalorili olduğundna, uzun süreli uygulandığı takdirde metabolizma hızını düşüreceğinden ötürü 2 günden uzun süreli uygulanmalıdır. Zaten devam edildiği takdirde metabolizma hızı düşer, kilo verme azalır ve durur.

Tabii bu tarz diyetlerin bir zararı da, çeşitli rahatsızlıklara da sebebiyet vermesidir. Yani şok diyetler uzun süreli sürdürüldüğünde, halsizlik, tansiyon, çarpıntı gibi belirtilere neden olur.

1. GÜN

Sabah : Meyve veya meyve suyu

Öğle : 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kase salata, 1 kase yoğurt

İkindi: 1 meyve

Akşam : 1 porsiyon et yemeği, salata, 1 ince dilim ekmek

Gece : 1 meyve

2. GÜN

Sabah : Meyve veya meyve suyu

Öğle : 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kase salata, 1 kase yoğurt

İkindi : 1 meyve

Akşam : 1 porsiyon et yemeği, salata, 1 ince dilim ekmek

Gece : 1 meyve

2 gün içerisinde 2 veya 3 kilo verebileceğiniz bu diyet programında tüketeceğiniz meyvelerin düşük kalorili ve yüksek lifli olmasına da özen göstermenizde yara var.

Yalnız bu diyeti uyguladıktan sonra, beslenme düzeniniz normale döndüğünde, verdiğiniz kiloları tekrar alacağınızı da dip not olarak belirtelim. Yani kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız bu tip diyetleri uygulamanız yanlış olacaktır. Fakat özel günleri için kısa süreli de olsa kilo vermeniz gerekiyorsa, yerinde bir diyet tercihi olarak düşünülebilir.