2 Günlük Çalışan Diyeti

Bu yazı 25 Mayıs 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Günlük yaklaşık olarak 1280 kalori içeren bu diyet sayesinde özellikle çalışan kişiler kendilerine uygun bir diyet bulmuş olacak. Düzeni olarak uygulandığı takdirde bir ay içerisinde yaklaşık olarak 5 kilo verilmesini sağlayan bu diyet sayesinde siz de dilediğiniz kiloya kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Şok diyetlerin aksine bu diyet uzun süreli olarak da uygulanabilir. Sağlık açısından herhangi bir risk içermeyen bu diyet, gün içerisinde sıkça acıkmanızı da engelleyecek şekilde bir programa sahip olduğundan ötürü, kilo verirken vücudunuza eziyet de etmemiş olacaksınız. Bu diyeti uygulamadan önce doktorunuza danışmanızda yarar var.

1. Gün:

Kahvaltı: Şekersiz çay
30 gram beyaz peynir
25 gram kepek ekmeği
domates ve salata
Saat 10 da: 100 gram meyve (muz hariç)
Öğle: 2 yumurtayla hazırlanmış menemen
25 gram light ekmek ve salata
Saat 16 da: 100 gram meyve
Akşam: 200 gram tavuk ızgara
1 tabak yağsız salata

2. Gün:

Kahvaltı: Şekersiz limonlu çay
1 ince dilim salam
25 gram ekmek
domates ve salatalık
Saat 10 da: 100 gram meyve
Öğle: Yarım porsiyon yağsız döner
1 bardak ayran ve salata
Saat 16 da: 100 gram meyve
Akşam: 200 gram bonfile
az yağlı salata

Bu tarz diyetlerle kilo vermek için, daha doğrusu bu diyetlerden tam verim almak için, diyetin metabolizmanızla tam uyum sağlamasının önemi büyüktür. Bu yüzden uygulamaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz.

Kilo vermek için en sık tercih edilen yöntemlerin başında gelen diyet sayesinde siz de zayıflayabilirsiniz fakat başta da belirttiğimiz üzere sürekliliğini sağlamanız, kilo vermenizi tetikleyecek en önemli etken konumundadır. Ayrıca Pazartesi günü başladığınız diyeti Salı günü bırakma gibi bir huyunuz varsa, kilo vermeyi farklı şekillerde denemenizde yarar var :)