0 Kan Grubu Diyeti

Bu yazı 09 Haziran 2011 tarihinde Mustafa Namoğlu tarafından yazılmıştır.

Beslenme, kan grupları arasında değişiklik göstermektedir. Örneğin bir besin, 0 grubu için iyi ise, A grubu için zararlı olabilir. Ya da bir grup için yararlı olan bir besin, farklı bir kan grubu için faydasız olabilir. İşte biz de bu beslenme şeklinin olması gerekti şekli bozmadan, kan gruplarına uygun diyet listeleri ile sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

“0 grubunun alması gereken besinler ve bu besinlerin miktarları günlük düzenli olarak diyet yapmak isteyen bir kişi için nasıl olmalı?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, aşağıdaki örnek diyet listesine göz atmanızı öneririz.

Herhangi bir zorluğu olmadığından ötürü, sağlık açısından da risk içermemesinin yanı sıra, şok diyet kategorisine girmediği için, uzun süreli olarak da uygulanabilir olması; diyeti cazip kılan etkenlerin başında gelmektedir.

Eğer iki gün için diyet programı takip edip, sonrasında vazgeçmeyi planlamıyorsanız, o zaman bu diyet tam sie göre. Kan grubunuz 0 ise, aşağıdaki diyet listesini, doktorunuza da danıştıktan sonra uygulayabilir, kısa sürede kilo verebilir, sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kahvaltı

  • Yağsız bir yoğurt ya da 200 gram taze meyve, 4 dilim düşük kalorili light ekmek.

Öğle

  • 100 gram haşlanmış patates (1 kaşık zeytinyağı, biraz tuz ve maydanozla tatlandırabilirsiniz). Ya da bir kaşık zeytinyağında domates, fesleğen veya 60 gram sebze ile yapacağınız sosla yiyebileceğiniz 60 gram makarna veya 60 gram kuru bakla.
  • 100 gram dana eti, tavuk ya da hindi (haftada 4 veya 7 kez) ya da 120 gram balık veya kabuklu deniz ürünleri (haftada 4 kez) veya 2 haşlanmış yumurta veya 70 gram peynir
  • 300 gram çiğ veya pişmiş sebze, 200 gram taze meyve

İkindi

  • 200 gram taze meyve

Akşam

  • Öğle yemeğinin aynısı, yemekler tercihli olarak değiştirebilinir.